Pedigree of:
FIN CH JACQUES DI MONTE GENTILE (M) 04/02/1999 FIN3935599; Black |
||||||
INT CH FIN CH ITA CH EURO CH HAROLD (M) 08/10/1997 LOI9834633; Black
|
DNK CH STANDING VAN DE HAVENSTAD (M) 2144294 DKK2144294; Black
|
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OCUS POCUS VAN DE HAVENSTAD (M) 09/08/1990 ; Black
|
Magic-Night Van De Havenstad (M) LOSH 0613949; Black
|
Krummel Van De Havenstad (M) 11/18/1986 LOSH 568055; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE |
|||||
Tessa V Cronsbach |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD |
||||
Abiqua Lily Of The Valley |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Skansen's Black Heide |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Rosi V Immenhort |
||||||
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OPIUM VAN DE HAVENSTAD (F) ; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD (M) 11/18/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE |
|||||
Tessa V Cronsbach |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD |
||||
Abiqua Lily Of The Valley |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Skansen's Black Heide |
||||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Rosi V Immenhort |
||||||
ITA CH GINEVRA (F) LOIDS177341;
|
INT CH HUN CH ITA CH GBR CH MONET FOR BABY (M) ; Black
|
Skansen's Mr Magic (M) 07/05/1988 RB234919; Black
|
AM CH REGENCY'S SHOT IN THE DARK (M) 08/20/1983 RA845249; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET (M) 08/07/1980 RA649277; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON |
|
AM CH REGENCY'S ROSY GLOW |
||||||
Sundae's Blackberry Muffin (F) 11/17/1981 RA701397; Black
|
Westard's Noker Soxsoff |
|||||
Mark's Black Sundae |
||||||
Skansen's Black Jubilation (F) 07/09/1985 RA991906; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Trinket |
||||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL (F) 08/03/1978 S465994; Black
|
AM CH GOUGH'S BICENTENNIAL BLACK CDX |
|||||
AM CH KELLY'S CASSANDREA XAN |
||||||
INT CH ITA CH RHAPSODIE DE BACARA (F) LOIDS099177; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD (M) 11/18/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
|||
Hara V Cronsbach |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler |
|||||
Skansen's Black Imitation |
||||||
Maria Magdalena Van De Havenstadt (F) 09/03/1988 SHSB 8452.93; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||||
Walters' Oso Black |
||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS |
|||||
Jebema's Midnight Mariah |
||||||
Ursula Della Selvafosca (F) LOIDS154225; Black
|
INT CH DNK CH DEU CH ITA CH NLD CH BEL CH MCO MVA KLONDAIKES KARATE KID-N (M) 06/22/1987 LOIVC065116; Black
|
Schwips V Winzer Hausle (M) DK3479685; Black
|
DNK CH SONNY V HOHLERBERG (M) PSZ60026; Black
|
Nix v Winzerhausle |
||
DNK CH EVI V HOHLERBERG |
||||||
INT CH DEU CH KETTERLE V WINZERHAUSLE (F) PSK59762;
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE |
|||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE |
||||||
DNK CH SKANSEN'S BLACK GEM (F) 07/31/1982 DK1316783; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Trinket |
||||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT |
|||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL |
||||||
DEU CH COSI V D STEINHAGER HEIDE (F) LOSM2351490; Black
|
Yoster V Springinsfeld (M) 12/21/1986 PSZ63196; Black
|
Aendy V Lorettaschatz (M) ; Black
|
||||
Tanja V Springinsfeld (F) ; Black
|
||||||
Jacky V D Steinhager Heide (F) 10/31/1983 PSZ61102; Black
|
DEU CH JIMMY V D STEINHAGER HEIDE (M) 05/13/1980 PSZ 58736; Black
|
ITA CH DEU CH TONI V D STEINHAGER HEIDE |
||||
Perle V Winnloh |
||||||
Kessi V D Steinhager Heide (F) 09/05/1976 PSZ56000; Black
|
DEU CH BOY V SUNGER |
|||||
Perle V Winnloh |
||||||
Frances (F) LOIDS154358;
|
INT CH HUN CH ITA CH GBR CH MONET FOR BABY (M) ; Black
|
Skansen's Mr Magic (M) 07/05/1988 RB234919; Black
|
AM CH REGENCY'S SHOT IN THE DARK (M) 08/20/1983 RA845249; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET (M) 08/07/1980 RA649277; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON (M) 07/11/1977 RA398551; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
Jana PD |
||||||
AM CH REGENCY'S ROSY GLOW (F) 01/05/1976 RA302818; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||||
Jana PD |
||||||
Sundae's Blackberry Muffin (F) 11/17/1981 RA701397; Black
|
Westard's Noker Soxsoff (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH ZEUS V |
||||
Gretel Von Lipperbruchbaun |
||||||
Mark's Black Sundae (F) 05/21/1979 RA521194; Black
|
Far Out Black Mark |
|||||
Muffin Von Pooh |
||||||
Skansen's Black Jubilation (F) 07/09/1985 RA991906; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee |
|||
Walters' Irish Spring |
||||||
Walters' Black Trinket (F) 05/16/1977 RA363065; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Smoke Ring |
||||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL (F) 08/03/1978 S465994; Black
|
AM CH GOUGH'S BICENTENNIAL BLACK CDX (M) 01/20/1976 RA282299; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
||||
Gough's Black Honey Of Knight |
||||||
AM CH KELLY'S CASSANDREA XAN (F) 05/17/1973 RA079176; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
|||||
Kelley's Fancy Nancy |
||||||
INT CH ITA CH RHAPSODIE DE BACARA (F) LOIDS099177; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD (M) 11/18/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE |
|||||
Tessa V Cronsbach |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD |
||||
Abiqua Lily Of The Valley |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Skansen's Black Heide |
||||||
Maria Magdalena Van De Havenstadt (F) 09/03/1988 SHSB 8452.93; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS (M) 11/15/1984 RA9679735; Black
|
AM CH JEBEMA'S MIDNIGHT MAVERICK |
||||
Rob-Hil Blaque Ni-Coal |
||||||
Jebema's Midnight Mariah (F) 05/02/1983 RA866330; Black
|
AM CH JEBEMA-ROBHIL EBONY MARQUIS |
|||||
Kelly's Black Jebema Kirste |
||||||
Ursula Della Selvafosca (F) LOIDS154225; Black
|
INT CH DNK CH DEU CH ITA CH NLD CH BEL CH MCO MVA KLONDAIKES KARATE KID-N (M) 06/22/1987 LOIVC065116; Black
|
Schwips V Winzer Hausle (M) DK3479685; Black
|
DNK CH SONNY V HOHLERBERG (M) PSZ60026; Black
|
Nix v Winzerhausle (M) ; Black
|
INT CH AUT CH CHE CH DEU CH MICO V PATTANAIRA |
|
Eijeije V Winzerhausle |
||||||
DNK CH EVI V HOHLERBERG (F) PSZ57894; Black
|
||||||
INT CH DEU CH KETTERLE V WINZERHAUSLE (F) PSK59762;
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE (M) PSZ57798; Black
|
|||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE |
||||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE (F) PSK55641; Black
|
Lord V Bartel |
|||||
Nina V Syrgenstein |
||||||
DNK CH SKANSEN'S BLACK GEM (F) 07/31/1982 DK1316783; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee |
|||
Walters' Irish Spring |
||||||
Walters' Black Trinket (F) 05/16/1977 RA363065; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Smoke Ring |
||||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Trinket |
||||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL (F) 08/03/1978 S465994; Black
|
AM CH GOUGH'S BICENTENNIAL BLACK CDX |
|||||
AM CH KELLY'S CASSANDREA XAN |
||||||
DEU CH COSI V D STEINHAGER HEIDE (F) LOSM2351490; Black
|
Yoster V Springinsfeld (M) 12/21/1986 PSZ63196; Black
|
Aendy V Lorettaschatz (M) ; Black
|
||||
Tanja V Springinsfeld (F) ; Black
|
||||||
Jacky V D Steinhager Heide (F) 10/31/1983 PSZ61102; Black
|
DEU CH JIMMY V D STEINHAGER HEIDE (M) 05/13/1980 PSZ 58736; Black
|
ITA CH DEU CH TONI V D STEINHAGER HEIDE (M) PSZ 56280; Black
|
DEU CH GAUNER V HINTERHOF |
|||
Ulla V Elztl |
||||||
Perle V Winnloh (F) PSZ54579; Black
|
Racker V Alwinenhorst |
|||||
Assy V Suresse |
||||||
Kessi V D Steinhager Heide (F) 09/05/1976 PSZ56000; Black
|
DEU CH BOY V SUNGER (M) PSZ 50700; Black
|
|||||
Perle V Winnloh (F) PSZ54579; Black
|
Racker V Alwinenhorst |
|||||
Assy V Suresse |