Pedigree of:
Imbrez Indy Cator (M) 06/27/2004 FIN3583104; Black Breeder: Mikko Samuli Owner: Mikko Samuli |
||||||
FIN MVA SWE MVA SAWHILL'S INDIANA (M) 05/05/1996 FIN2748696; Black
|
FIN CH SWE CH PEACEMAKER'S BLACK ENDURO (M) 05/25/1985 SF14065885; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING (M) 03/21/1971 R887023; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S FIRST STAGE |
AM CH SKY ROCKET'S UPSTART |
||||||
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING (F) 01/12/1971 R863821; Salt & Pepper
|
AM CH LADDIN OF ARADOR |
|||||
AM CH ORBIT'S LIFT OFF CDX |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Out |
||||||
Stuart's Gretchen (F) 07/17/1977 RA494570; Black
|
Griffin's Gunther OO Woodland |
|||||
Walker's Miss Fortune |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee |
|||
Walters' Irish Spring |
||||||
Walters' Black Out (F) 08/29/1974 AK70210; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
|||||
Walters' Licorice Twist |
||||||
Stuart's Gretchen (F) 07/17/1977 RA494570; Black
|
Griffin's Gunther OO Woodland (M) ;
|
Griffin's Woody Of Woodland |
||||
Melody Of Woodland Place |
||||||
Walker's Miss Fortune (F) 09/25/1972 RA001833; Black
|
Griffin's Woody Of Woodland |
|||||
Walker's Whiskers II |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee |
||
Walters' Irish Spring |
||||||
Walters' Black Out (F) 08/29/1974 AK70210; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
|||||
Walters' Licorice Twist |
||||||
Walters' Ebony Moontide (F) 08/15/1977 RA384362; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee |
||||
Walters' Irish Spring |
||||||
Walters' Midnight Shadow (F) 01/27/1975 RA194439; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
|||||
Cinderella Von Heldenstein |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE (M) 07/14/1975 SF09065N76; Black
|
Uli V Gyldenlove (M) NHSB662951; Black
|
Racker V Alwinenhorst |
|||
Brigite V Gyldenlove |
||||||
Quiny V Gyldenlove (F) NH79638;
|
Falk V Immenhort |
|||||
Femke V Gyldenlove |
||||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA (F) 06/21/1983 SF18112683; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY (M) 02/14/1980 S178381; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||
CAN CH MUNCHKIN'S BLACK SHADOW PIXI |
||||||
NOR CH FIXUS COMCORONA (F) 03/15/1980 SF08785U80; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT |
|||||
INT CH NORD CH MALYA DIKY-DIKY |
||||||
FIN CH WILLY LEE WINDY (F) 06/12/1991 SF2723291; Black
|
Klondaikes Knight Raider (M) 06/22/1987 DK1800387; Black
|
Schwips V Winzer Hausle (M) DK3479685; Black
|
DNK CH SONNY V HOHLERBERG (M) PSZ60026; Black
|
Nix v Winzerhausle (M) ; Black
|
INT CH AUT CH CHE CH DEU CH MICO V PATTANAIRA |
|
Eijeije V Winzerhausle |
||||||
DNK CH EVI V HOHLERBERG (F) PSZ57894; Black
|
||||||
INT CH DEU CH KETTERLE V WINZERHAUSLE (F) PSK59762;
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE (M) PSZ57798; Black
|
|||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE |
||||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE (F) PSK55641; Black
|
Lord V Bartel |
|||||
Nina V Syrgenstein |
||||||
DNK CH SKANSEN'S BLACK GEM (F) 07/31/1982 DK1316783; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee |
|||
Walters' Irish Spring |
||||||
Walters' Black Trinket (F) 05/16/1977 RA363065; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Smoke Ring |
||||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Trinket |
||||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL (F) 08/03/1978 S465994; Black
|
AM CH GOUGH'S BICENTENNIAL BLACK CDX |
|||||
AM CH KELLY'S CASSANDREA XAN |
||||||
FIN MVA KJEIL VAN DE HAVENSTAD (F) 11/18/1986 SF1798087; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Stuart's Gretchen |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||
Walters' Ebony Moontide |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE |
|||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA |
||||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE (M) PSZ60071; Black
|
DEU CH ULI V D BARBAROSSA STADT (M) PSZ54197; Black
|
INT CH DORN V BEXBACH |
|||
DEU CH DAGGI V D ERBPRIZN PHILIPP HUTTE (F) PSZ53650; Black
|
INT CH DORN V BEXBACH |
|||||
Tessa V Cronsbach (F) PSZ60679; Black
|
DEU CH JIMMY V D STEINHAGER HEIDE (M) 05/13/1980 PSZ 58736; Black
|
ITA CH DEU CH TONI V D STEINHAGER HEIDE |
||||
Perle V Winnloh |
||||||
Gitte V Cronsbach (F) ;
|
INT CH DORN V BEXBACH |
|||||
Chelines Nordic Queen (F) 07/30/1998 FIN3126200; Black
|
INT CH EST CH FRA CH RUS CH UKR CH NLD CH LUX CH BEL CH UNIVER V D HAVENSTAD (M) 07/18/1986 LOSH783471; Black
|
POL CH O'NEAL VAN DE HAVENSTAD (M) LOSH651712; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Nagaika V Rattlerhof |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD (M) 12/09/1976 RA38867; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
|||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
||||||
Abiqua Lily Of The Valley (F) 10/01/1980 RA647129; Salt & Pepper
|
AM CH IRRENHAUS STAND OUT |
|||||
Abiqua Dare To Be Different |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||||
Walters' Oso Black |
||||||
Skansen's Black Heide (F) 02/24/1983 RA819226; Black
|
Skansen's Black Faust |
|||||
Skansen's Black Fay |
||||||
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OPIUM VAN DE HAVENSTAD (F) ; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD (M) 11/18/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE |
|||||
Tessa V Cronsbach |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD |
||||
Abiqua Lily Of The Valley |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Skansen's Black Heide |
||||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Rosi V Immenhort |
||||||
Chelines Nina Simone (F) LOE0874819;
|
Chelines Mi-Negro-Zumbon (M) LOE 0537950; Black
|
ITA CH LUX CH ESP CH NIC-KO VAN DE HAVENSTAD (M) LOE0424638; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|
Walters' Oso Black |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
|||||
Nancy V Achter de Hoven |
||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS (M) 11/15/1984 RA9679735; Black
|
AM CH JEBEMA'S MIDNIGHT MAVERICK |
||||
Rob-Hil Blaque Ni-Coal |
||||||
Jebema's Midnight Mariah (F) 05/02/1983 RA866330; Black
|
AM CH JEBEMA-ROBHIL EBONY MARQUIS |
|||||
Kelly's Black Jebema Kirste |
||||||
Nitcha Van De Havenstad (F) 04/23/1989 LOE457003; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Nagaika V Rattlerhof |
||||||
Chelines Africa's-Queen (F) LOE 0702200; Black
|
Chelines Jokers Wild (M) LOE0595410; Black
|
AM CH JUBILEE'S JOKER'S WILD (M) 05/23/1986 RB075700; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET (M) 08/07/1980 RA649277; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON |
||
AM CH REGENCY'S ROSY GLOW |
||||||
Jubilee's Ebony Tara (F) 06/24/1982 RA845379; Black
|
AM CH JEBEMA-HILL BLACK JAMMER |
|||||
Rob-Hil Ebony Belle |
||||||
Heimark's Taking Chances (F) LOE0595121; Black
|
AM CH SANDCASTLE'S NIGHT MAGIC (M) 05/22/1988 RB219568; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS |
||||
AM CH SANDCASTLE'S MAGIC V SOLE BAYE |
||||||
Walters' Black Lsit (F) 11/04/1984 RA916674; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Walters' Oso Black |
||||||
Chelines Ahy Mi Negra (F) LOE0537951; Black
|
ITA CH LUX CH ESP CH NIC-KO VAN DE HAVENSTAD (M) LOE0424638; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN |
||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS |
|||||
Jebema's Midnight Mariah |
||||||
Nitcha Van De Havenstad (F) 04/23/1989 LOE457003; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||||
Walters' Oso Black |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
|||||
Nancy V Achter de Hoven |