Pedigree of:
Backout's In Extenso (F) 01/21/1999 FIN1806499; Black |
||||||
FIN CH HALIFAX V BUCHEGG (M) SHSB560455 FIN1353498; Black
|
G-Man de Illyris (M) HR10271PS;
|
HUN CH DEU CH VDH CH BORNA DE ILLYRIA (M) JR40515;
|
DEU CH GRISCHA V D NIERSAUVE (M) PSZ62814; Black
|
DEU CH ULF V. FILSENBERG (M) PSZ60084;
|
Ischwas V Winzerhausle (M) PSZ59116; Black
|
INT CH AUT CH CHE CH DEU CH MICRO V PATTANAIRA |
Eijeijei V Winzerhausle |
||||||
Kora V Filsenberg (F) ;
|
||||||
DEU CH PEESKA V WINZERHAUSLE (F) PSZ061221;
|
Ischwas V Winzerhausle (M) PSZ59116; Black
|
INT CH AUT CH CHE CH DEU CH MICRO V PATTANAIRA |
||||
Eijeijei V Winzerhausle |
||||||
INT CH DEU CH KETTERLE V WINZERHAUSLE (F) PSK59762;
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE |
|||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE |
||||||
INT CH DEU VDH CH DEU CH VDH CH MDA CH TAFFETA V WINZERHAUSLE (F) JRSP40335;
|
||||||
INT CH HUN CH AUT CH BETTY-BOOP V D BOETHEEREN (F) HR10101;
|
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OCUS POCUS VAN DE HAVENSTAD (M) 09/08/1990 ; Black
|
Magic-Night Van De Havenstad (M) LOSH 0613949; Black
|
Krummel Van De Havenstad (M) 11/18/1986 LOSH 568055; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
||
Hara V Cronsbach |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler |
|||||
Skansen's Black Imitation |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Nagaika V Rattlerhof |
||||||
NLD CH NORA V D SPIKKE (F) NHSB1618274; Black & Silver
|
Faust Dunja V Voorne's Stam (M) ; Black & Silver
|
|||||
Yssel V D Barockstadt (F) PSZ61972 NHSB1400395; Black
|
Krambas V Winzerhausle (M) PSZ59760; Black
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE |
||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE |
||||||
DEU CH TAPSI V D BAROCKSTADT (F) PSZ60883; Black
|
Ischwas V Winzerhausle |
|||||
Hudelwisch V Winzerhausle |
||||||
FIN CH BACKOUT'S PIG IN A POKE (F) 12/26/1994 FIN1770695; Black
|
FIN CH EST CH BACKOUT'S INFERNO (M) 12/18/1993 SF1257894;
|
FIN CH EST CH PEACEMAKER'S BLACK QUATTRO (M) 12/16/1991 SF0255792; Black
|
FIN MVA PEACEMAKER'S BLACK ZEPHYR (M) 01/06/1990 SF0390890; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE |
|||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA |
||||||
FIN CH FIN CH EUW-91 WOEZEL V D SPIKKE (F) 02/19/1990 SF2935490; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder |
||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN |
||||||
Woanne V Winzerhaeusel (F) NHSB1536236;
|
Egon V D Tombola |
|||||
INT CH DEU CH KETTERLE V WINZERHAUSLE |
||||||
FIN CH OIDIN EMMANUEL (F) 12/04/1989 SF0391290; Black
|
FIN MVA REBELS CAPONE (M) 10/19/1984 SF25183384; Black
|
Walters' Black Symbol (M) SF05390R83; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||
Von Roma's Ebony Imp |
||||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE (F) 06/21/1983 SF18117B83; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||||
NOR CH FIXUS COMCORONA |
||||||
FIN MVA OIDIN CARAMBA (F) 04/02/1988 SF1533988; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK GRAFFITI (M) SF2560986; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||
Walters' Oso Black |
||||||
Rebels Elegant (F) 11/28/1985 SF30281B85; Black
|
Mirox Papapopper |
|||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE |
||||||
FIN MVA BACKOUT'S DEFINITION (F) 10/07/1992 SF3832292; Black
|
INT CH NORD CH FIXUS COMCOZZO (M) 03/15/1980 SF04002D81; Black & Silver
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD (M) 01/13/1970 R775001; Black
|
Gough's Ebony Royal Guardsman |
||
Sylva Sprite Megan Of Longleat |
||||||
Gough's Ebony Heavens To Betsy (F) 08/18/1974 AK04513; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
|||||
Gough's Ebony Lady Of The Night |
||||||
INT CH NORD CH MALYA DIKY-DIKY (F) 02/03/1976 S4348677; Black
|
Juno V Immenhort (M) LOI9077; Black
|
Udo VD Wallenstein |
||||
Karin V Immenhort |
||||||
GBR CH MALYA TONGA (F) LOI2901; Black
|
INT CH ITA CH MALYA GUNTER |
|||||
Malya Opal |
||||||
FIN MVA BACKOUT'S ABSINTHE (F) 03/03/1991 SF0764391; Black
|
FIN CH BRIGHT EYES BLACK BOOMERANG (M) 01/21/1989 SF0605889; Black
|
FIN CH SWE CH PEACEMAKER'S BLACK ENDURO (M) 05/25/1985 SF14065885; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
|||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
FIN CH SWE CH REBELS ELEGIA (F) 11/28/1985 SF30280A85; Black
|
Mirox Papapopper |
|||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE |
||||||
FIN CH OIDIN EMMANUEL (F) 12/04/1989 SF0391290; Black
|
FIN MVA REBELS CAPONE (M) 10/19/1984 SF25183384; Black
|
Walters' Black Symbol |
||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE |
||||||
FIN MVA OIDIN CARAMBA (F) 04/02/1988 SF1533988; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK GRAFFITI |
|||||
Rebels Elegant |
||||||
Backout's Veronica Black (F) 09/29/1996 FIN4172496; Black
|
FIN CH BACKOUT'S ONCE N' FOR ALL (M) 11/18/1994 FIN1770995; Black
|
FIN CH BRIGHT EYES BLACK CAPRICORN (M) 01/23/1990 SF0707490; Black
|
FIN CH BLACK DROP KERMIT (M) 07/19/1988 SF2181788; Black
|
Impact's Prim'N Proper (M) 01/12/1987 S1799087; Black
|
INT CH SWE CH SKANSEN'S I'M FIXUS FLASHFIRE (M) 10/11/1984 ; Black
|
Walters' Black Thunder |
Skansen's Black Faxonia |
||||||
SWE CH NOR CH IMPACT'S JUST FOR FUN (F) 01/01/1984 S1653884; Black
|
NORD CH IMPACT'S HANDY HUBERT |
|||||
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY DUB'L TRUB'L |
||||||
FIN CH BLACK DROP HANA (F) 06/13/1986 SF1829386; Black
|
SWE MVA FIXUS PROPER MAN (M) 01/01/1984 S5629684; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT |
||||
SWE CH FIXUS INKI-DINKI |
||||||
Praiz Kefi-Blackdrop (F) 06/30/1983 S5098883S; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||||
FIN CH SWE CH IMPACT'S DAZZLING DAISY |
||||||
FIN CH SWE CH REBELS ELEGIA (F) 11/28/1985 SF30280A85; Black
|
Mirox Papapopper (M) S014880;
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
|||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
||||||
Mirox Nonova (F) S549477;
|
INT CH NORD CH MALYA FLIPPER |
|||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE (F) 06/21/1983 SF18117B83; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY (M) 02/14/1980 S178381; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||
CAN CH MUNCHKIN'S BLACK SHADOW PIXI |
||||||
NOR CH FIXUS COMCORONA (F) 03/15/1980 SF08785U80; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT |
|||||
INT CH NORD CH MALYA DIKY-DIKY |
||||||
FIN CH BACKOUT'S ARRACK PUNCH (F) 03/03/1991 SF0764891; Black
|
FIN CH BRIGHT EYES BLACK BOOMERANG (M) 01/21/1989 SF0605889; Black
|
FIN CH SWE CH PEACEMAKER'S BLACK ENDURO (M) 05/25/1985 SF14065885; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
FIN CH SWE CH REBELS ELEGIA (F) 11/28/1985 SF30280A85; Black
|
Mirox Papapopper (M) S014880;
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT |
||||
Mirox Nonova |
||||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE (F) 06/21/1983 SF18117B83; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||||
NOR CH FIXUS COMCORONA |
||||||
FIN CH OIDIN EMMANUEL (F) 12/04/1989 SF0391290; Black
|
FIN MVA REBELS CAPONE (M) 10/19/1984 SF25183384; Black
|
Walters' Black Symbol (M) SF05390R83; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||
Von Roma's Ebony Imp |
||||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE (F) 06/21/1983 SF18117B83; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||||
NOR CH FIXUS COMCORONA |
||||||
FIN MVA OIDIN CARAMBA (F) 04/02/1988 SF1533988; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK GRAFFITI (M) SF2560986; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||
Walters' Oso Black |
||||||
Rebels Elegant (F) 11/28/1985 SF30281B85; Black
|
Mirox Papapopper |
|||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE |
||||||
FIN CH BACKOUT'S DECORATION (F) 10/07/1992 SF3832192; Black
|
INT CH NORD CH FIXUS COMCOZZO (M) 03/15/1980 SF04002D81; Black & Silver
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD (M) 01/13/1970 R775001; Black
|
Gough's Ebony Royal Guardsman (M) 04/25/1966 R511544; Black
|
Jovinus Rodin Of Anfiger |
|
Gough's Pickwick Silver Belle CD |
||||||
Sylva Sprite Megan Of Longleat (F) R758195; Black & Silver
|
Sylva Sprite Chimney Sweep |
|||||
CAN CH SYLVA SPRITE FRILLS & JADE |
||||||
Gough's Ebony Heavens To Betsy (F) 08/18/1974 AK04513; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS (M) 06/15/1971 R918197; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
||||
Gough's Ebony Echo |
||||||
Gough's Ebony Lady Of The Night (F) AK59161; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
|||||
Gough's Frosted Gem Of Minio |
||||||
INT CH NORD CH MALYA DIKY-DIKY (F) 02/03/1976 S4348677; Black
|
Juno V Immenhort (M) LOI9077; Black
|
Udo VD Wallenstein (M) ;
|
INT CH BLITZ V VOGELWOOG |
|||
Kitti V D Wallenstein Stadt |
||||||
Karin V Immenhort (F) PS47153;
|
INT CH KLAUS V BEXBACH |
|||||
Eva V Bruckkanal |
||||||
GBR CH MALYA TONGA (F) LOI2901; Black
|
INT CH ITA CH MALYA GUNTER (M) 06/26/1967 AK69505 LOIVC647; Black
|
INT CH NIKS DEI DIAVOLI NERI |
||||
ITA CH WUNNA DEL TORNESE |
||||||
Malya Opal (F) LOI2078;
|
INT CH NIKS DEI DIAVOLI NERI |
|||||
Orelle De Caterheise |
||||||
FIN MVA BACKOUT'S ABSINTHE (F) 03/03/1991 SF0764391; Black
|
FIN CH BRIGHT EYES BLACK BOOMERANG (M) 01/21/1989 SF0605889; Black
|
FIN CH SWE CH PEACEMAKER'S BLACK ENDURO (M) 05/25/1985 SF14065885; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
FIN CH SWE CH REBELS ELEGIA (F) 11/28/1985 SF30280A85; Black
|
Mirox Papapopper (M) S014880;
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT |
||||
Mirox Nonova |
||||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE (F) 06/21/1983 SF18117B83; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||||
NOR CH FIXUS COMCORONA |
||||||
FIN CH OIDIN EMMANUEL (F) 12/04/1989 SF0391290; Black
|
FIN MVA REBELS CAPONE (M) 10/19/1984 SF25183384; Black
|
Walters' Black Symbol (M) SF05390R83; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||
Von Roma's Ebony Imp |
||||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE (F) 06/21/1983 SF18117B83; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||||
NOR CH FIXUS COMCORONA |
||||||
FIN MVA OIDIN CARAMBA (F) 04/02/1988 SF1533988; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK GRAFFITI (M) SF2560986; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||
Walters' Oso Black |
||||||
Rebels Elegant (F) 11/28/1985 SF30281B85; Black
|
Mirox Papapopper |
|||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE |