Pedigree of:
CZE CH AVE MARIA VALORIAN (F) ; |
||||||
INT CH SR CH HUN CH SVK CH AUT CH POL CH CS CH CR CH JAMES BOND REZLARK (M) CMKU43579901; Black
|
DNK CH STANDING VAN DE HAVENSTAD (M) 2144294 DKK2144294; Black
|
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OCUS POCUS VAN DE HAVENSTAD (M) 09/08/1990 ; Black
|
Magic-Night Van De Havenstad (M) LOSH 0613949; Black
|
Krummel Van De Havenstad (M) 11/18/1986 LOSH 568055; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE |
|||||
Tessa V Cronsbach |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD |
||||
Abiqua Lily Of The Valley |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Skansen's Black Heide |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Rosi V Immenhort |
||||||
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OPIUM VAN DE HAVENSTAD (F) ; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD (M) 11/18/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE |
|||||
Tessa V Cronsbach |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD |
||||
Abiqua Lily Of The Valley |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Skansen's Black Heide |
||||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Rosi V Immenhort |
||||||
INT CH SR CH HUN CH AUT CH POL CH CR CH VINESSA VAN DE HAVENSTAD (F) CMKU402997; Black
|
POL CH O'NEAL VAN DE HAVENSTAD (M) LOSH651712; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Nagaika V Rattlerhof |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD (M) 12/09/1976 RA38867; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
|||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
||||||
Abiqua Lily Of The Valley (F) 10/01/1980 RA647129; Salt & Pepper
|
AM CH IRRENHAUS STAND OUT |
|||||
Abiqua Dare To Be Different |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||||
Walters' Oso Black |
||||||
Skansen's Black Heide (F) 02/24/1983 RA819226; Black
|
Skansen's Black Faust |
|||||
Skansen's Black Fay |
||||||
INT CH LUX CH BEL CH QUEEN VD HAVENSTAD (F) LOSH0686513; Salt & Pepper
|
O'Happy Van De Havenstad (M) 04/04/1990 LOSH645358; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD (M) 11/18/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
||
Hara V Cronsbach |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler |
|||||
Skansen's Black Imitation |
||||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Nagaika V Rattlerhof |
||||||
INT CH LUX CH NLD CH BEL CH WW91 MINI VAN DE HAVENSTAD (F) 09/03/1988 LOSH614990; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS (M) 11/15/1984 RA9679735; Black
|
AM CH JEBEMA'S MIDNIGHT MAVERICK |
||||
Rob-Hil Blaque Ni-Coal |
||||||
Jebema's Midnight Mariah (F) 05/02/1983 RA866330; Black
|
AM CH JEBEMA-ROBHIL EBONY MARQUIS |
|||||
Kelly's Black Jebema Kirste |
||||||
INT CH SUR CH CRI CH ORIANA'S ANDROIS (F) CMKU37759699 CMKUKM377596; Black
|
CZE CH JOFREY ANDROIS (M) CKSP130094; Black
|
INT CH CZE CH SVK CH POL CH CRI CH MATEUSZ Z ROGU OBFITOSCI (M) CKSP1094-9187; Black
|
POL CH LARRY V D MOOSHUTTEN (M) PKR55110; Black
|
|||
Liza Arbeca (F) PKR48097; Black
|
Ami Z Luzycy (M) PKR.O-CXXIII-32042; Black
|
DEU CH FARRYL V ROHRTEICH (M) 07/22/1976 SPZ06208; Black
|
Dax V Rohrteich |
|||
DEU CH ODETT V PODELSATZ |
||||||
Emma Bobby (F) ; Black
|
||||||
Castina Prima Samantino Polonica (F) PKR39546; Black
|
POL CH BONGO OD ASI (M) PKR22410; Black
|
|||||
Cassi Nigeria (F) PKR30844; Black
|
||||||
CZE CH ELIZABETH ANDROIS (F) 09/19/1988 CKSP881591; Black
|
Cil Kvent (M) CKSP1778284; Black
|
Erik Pekelny Vitr (M) ; Black
|
Baddy Tonvery (M) ; Black
|
|||
Asa Laskovsky Potok (F) CKSP 2; Black
|
||||||
Brita Romance Marianek (F) ; Black
|
Andy Brylla (M) ;
|
|||||
Aina od Martinky (F) ;
|
||||||
Adriana Androis (F) 01/06/1985 CKSP168588; Black
|
Ricco V D Reussenburg (M) PSZ59815; Black
|
GER CH AMIGO V TERZENBRUNN (M) PSZ54558; Black
|
||||
Olla V D Reussenburg (F) PSZ55212; Black
|
||||||
Chiquita Z Jasvy (F) 01/28/1982 ; Black
|
Borek Od Tri Tloustiku (M) ; Black
|
Trezsivari Nurmi |
||||
Jorga od Popovky |
||||||
Duna Z Hranicni Meze (F) ; Black
|
CZE CH ERIK Z JIVY |
|||||
Edina De-Luxe |
||||||
Leedomaine Fair And Square Of Moldau (F) 06/09/1992 CKSKM30469294; Black
|
ZAF CH CHERMAR SILVER DREAM OF STARBURST (M) KUSAregBE033764; Salt & Pepper
|
ZAF CH SKYLINE'S AMBASSADOR TO NOREG (M) ;
|
AM CH VALHARRA'S EXTRA ALLARUTH (M) 04/21/1979 RA542892; Salt & Pepper
|
AM CH VALHARRA'S EXTRA (M) 04/28/1976 RA345370; Salt & Pepper
|
AM CH VALHARRA'S TRADEMARK |
|
Valharra's Annie Fanny |
||||||
Valharra's Magic Melody (F) 10/13/1974 RA200024; Salt & Pepper
|
AM CH VALHARRA'S MAX PAX |
|||||
Harwelden's Annya |
||||||
AM CH SKYLINE'S SONG SUNG BLUE (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET (M) 08/07/1980 RA649277; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON |
||||
AM CH REGENCY'S ROSY GLOW |
||||||
AM CH SKYLINE'S EVERLASTING (F) 09/15/1979 RA559724; Salt & Pepper
|
AM CH VALHARRA'S DOUBLE EXTRA |
|||||
AM CH SKYLINE'S FERN OF WINRUSH |
||||||
ZAF CH CHERMAR YANKEE DANCER (F) 02/21/1986 KUSAregBD051594; Salt & Pepper
|
AM CH TOMEI SUPER STAR (M) 04/20/1981 RA692066; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH PENLAN PETER GUNN (M) 10/25/1973 RA138263; Salt & Pepper
|
AM CH PENLAN CHECKMATE |
|||
AM CH PENLAN PROUD OF ME |
||||||
AM CH RUEDESHEIM'S PARTY GIRL (F) 08/01/1979 AK42653; Salt & Pepper
|
AM CH WAN-EL'S WILDFIRE |
|||||
AM CH RUEDESHEIM'S BROCADE |
||||||
AM CH DALAND DISCO DANCER (F) 06/10/1981 RA682261; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING |
||||
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING |
||||||
AM CH DALAND DAZZLING DEBUT (F) 05/26/1979 RA528717; Salt & Pepper
|
AM CH JADEE'S JUMP UP |
|||||
AM CH BLOCKLEY IN TO MISCHIEF |
||||||
ZAF CH SKANSEN'S MY FAIR LADY OF LEEDOMAINE (F) 05/25/1988 KUSACE000220; Black
|
Skansen's Alfie (M) 03/22/1987 RB174092; Black & Silver
|
AM CH BLACKHEATH'S PAGAN PURSUIT (M) 12/16/1985 RB027671 RL803586; Black & Silver
|
AM CH REPITITION'S MIRROR MAN CD (M) 05/05/1983 RA854161; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S WACO KID |
||
AM CH RO-SEAN'S MAIDEN WARRIOR |
||||||
Blackheath's Silver Slippers (F) 05/02/1983 RA809382; Black & Silver
|
AM CH ALJAMAR HOT ICE CD |
|||||
Gough's Frosty Love Song |
||||||
Windy Pines Crafty Lady P K (F) 12/03/1983 RA870074; Black & Silver
|
Sercatep's Boom Boom Of Rob-Hil (M) 04/27/1982 RA797551; Black & Silver
|
AM CH SERCATEP'S STRUT N PROUD |
||||
Pine Needles Sercatep Pride |
||||||
Windy Pines Black Jezabell (F) 01/20/1983 RA841750; Black
|
Rob-Hil Frosted Onyx |
|||||
Windy Pines Blackrush Miss |
||||||
Skansen's Jolanda (F) 06/16/1985 RM32727905 KUSARA976670; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
Schnuffy Schnopsnbourgh (F) 09/12/1982 RA771001; Black
|
Poppy Krups (M) 08/15/1979 RA708998; Salt & Pepper
|
Hoover's Major |
||||
Earl's Loving Babes |
||||||
Heidi Von Dittersgough (F) 05/13/1979 RA708979; Black
|
Ludwig Van Gough |
|||||
Tasha Von Dittersdorf |