Pedigree of:
Awun Miss Martini (F) ; |
|||||||
Bayvista Neder Meister (M) ; Black
|
Anjing Permai Belanda Bocelli (M) ; Black & Silver
|
INT CH DEU VDH CH VDH CH DEU CH EUSG ROYAL VAN DE HAVENSTAD (M) 07/13/1993 VDHPSZ067335; Black
|
Skansen's Playboy (M) 04/12/1991 RM1028206; Black
|
Skansen's Black Knut (M) 05/17/1986 RB054199; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
|||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||||
Far Out Black Dot |
|||||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Black Trinket |
|||||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL (F) 08/03/1978 S465994; Black
|
AM CH GOUGH'S BICENTENNIAL BLACK CDX |
||||||
AM CH KELLY'S CASSANDREA XAN |
|||||||
Spring-Along Black Kalin (F) 11/25/1986 RB112883; Black
|
AM CH SPRING-ALONG NIGHT RIDER CD (M) 12/03/1982 RN06998503; Salt & Pepper
|
AM CH SPRING-ALONG BLACK PONY (M) ; Black
|
AM CH ALJAMAR RABBIT PUNCH |
||||
Spring-Along Black Jasmine |
|||||||
Spring-Along Morning Glory (F) 04/01/1979 RA512503; Salt & Pepper
|
AM CH CAROLANE'S GANGBUSTER |
||||||
Spring-Along Rose |
|||||||
Spring-Along Black Violet (F) 03/15/1983 RA819732; Black
|
AM CH HAIG'S BLACK RENAISSANCE (M) 11/05/1977 RA414320; Black
|
Haig's Otello Of Winsor |
|||||
Haig's Musetta Of Winsor |
|||||||
AM CH SPRING-ALONG BLACK IRIS (F) ; Black
|
AM CH ALJAMAR RABBIT PUNCH |
||||||
Spring-Along Black Jasmine |
|||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
|||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||||
Stuart's Gretchen |
|||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Walters' Ebony Moontide |
|||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE |
||||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA |
|||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX (M) 01/01/1975 RA203417; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||
Kelley's Fancy Nancy |
|||||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger (F) 03/23/1975 RA235877; Black & Silver
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||||
Eyvaleska Anfiger |
|||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
|||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
|||||||
Rosi V Immenhort (F) SHSB 269784; Black
|
Volker V Immenhort |
||||||
Cilly V Immenhort |
|||||||
Ashely (F) ;
|
Benjamin V D Boetheeren (M) ;
|
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OCUS POCUS VAN DE HAVENSTAD (M) 09/08/1990 ; Black
|
Magic-Night Van De Havenstad (M) LOSH 0613949; Black
|
Krummel Van De Havenstad (M) 11/18/1986 LOSH 568055; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
||
Hara V Cronsbach |
|||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler |
||||||
Skansen's Black Imitation |
|||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
|||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
|||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
||||||
Nagaika V Rattlerhof |
|||||||
NLD CH NORA V D SPIKKE (F) NHSB1618274; Black & Silver
|
Faust Dunja V Voorne's Stam (M) ; Black & Silver
|
||||||
Yssel V D Barockstadt (F) PSZ61972 NHSB1400395; Black
|
Krambas V Winzerhausle (M) PSZ59760; Black
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE |
|||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE |
|||||||
DEU CH TAPSI V D BAROCKSTADT (F) PSZ60883; Black
|
Ischwas V Winzerhausle |
||||||
Hudelwisch V Winzerhausle |
|||||||
Isis V D Spikke (F) ;
|
|||||||
Bayvista Midnight Magic (F) ; Black
|
Awun Mephistopheles (M) ; Black & Silver
|
CAN CH AUS CH LANHOFF SIEGER HUND (M) ; Salt & Pepper
|
AUS CH BARBOUZE SAM SPADE (M) N808252; Salt & Pepper
|
AUS CH STARBORNE HIGH ACCLAIM (M) ; Salt & Pepper
|
Blythewood Ultimate Acclaim (M) 06/11/1979 RA555060; Salt & Pepper
|
AM CH BLYTHEWOOD NATIONAL ACCLAIM |
|
AM CH BLYTHEWOOD TARE ULTIMA |
|||||||
Blythewood Star Of Starborne (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH BLYTHEWOOD NATIONAL ACCLAIM |
||||||
AM CH BLYTHEWOOD KLIEN KRISTINA |
|||||||
AUS CH BARBOUZE SIROCCO (F) N659638; Salt & Pepper
|
GBR CH AUS CH DENGARSE TAKE BY STORM (M) 02/03/1987 KCSB 2907BM; Salt & Pepper
|
GBR CH DENGARSE SWEET TAKLING GUY |
|||||
Dengarse Powder Puff |
|||||||
AUS CH VABEC SEA JOLETTA (F) Q564531; Salt & Pepper
|
AUS CH EASTWIGHT SEA-COOKIE |
||||||
Eastwight Sea-Rhythm |
|||||||
AM CH AUS CH LANHOFF ADELWEIS (F) S185695; Salt & Pepper
|
Penfillan Bardholph (M) ; Salt & Pepper
|
AUS CH GUADALA WEREWOLF (M) S143558; Salt & Pepper
|
GBR CH AUS CH DENGARSE TAKE BY STORM |
||||
AUS CH EASTDON AURORA BELLE |
|||||||
Penfillan Dresden (F) S146889; Salt & Pepper
|
Rimmick Romulus |
||||||
Briarfels Denaberg |
|||||||
Lanhoff Der Leibchen (F) ; Salt & Pepper
|
AUS CH DONLOR MIDAS TOUCH (M) ; Salt & Pepper
|
AUS CH FERNLANDS KING MIDAS |
|||||
AUS CH DONLOR KAMILLE |
|||||||
Penfillan Gelinde Ein (F) S158116; Salt & Pepper
|
AUS CH GUADALA WEREWOLF |
||||||
Penfillan Dresden |
|||||||
Awun Vanity Fair (F) ;
|
Skansen's Nomination (M) ; Black & Silver
|
Skansen's Alfie (M) 03/22/1987 RB174092; Black & Silver
|
AM CH BLACKHEATH'S PAGAN PURSUIT (M) 12/16/1985 RB027671 RL803586; Black & Silver
|
AM CH REPITITION'S MIRROR MAN CD |
|||
Blackheath's Silver Slippers |
|||||||
Windy Pines Crafty Lady P K (F) 12/03/1983 RA870074; Black & Silver
|
Sercatep's Boom Boom Of Rob-Hil |
||||||
Windy Pines Black Jezabell |
|||||||
Skansen's Loni V Bandit (F) 06/02/1987 RB131339; Black & Silver
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Black Trinket |
|||||||
Skansen's Jolanda (F) 06/16/1985 RM32727905 KUSARA976670; Black
|
Walters' Black Thunder |
||||||
Schnuffy Schnopsnbourgh |
|||||||
AUS CH PEPPAZ COLUMBINE (F) N891433;
|
AUS CH STARBORNE HIGH ACCLAIM (M) ; Salt & Pepper
|
Blythewood Ultimate Acclaim (M) 06/11/1979 RA555060; Salt & Pepper
|
AM CH BLYTHEWOOD NATIONAL ACCLAIM |
||||
AM CH BLYTHEWOOD TARE ULTIMA |
|||||||
Blythewood Star Of Starborne (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH BLYTHEWOOD NATIONAL ACCLAIM |
||||||
AM CH BLYTHEWOOD KLIEN KRISTINA |
|||||||
Peppaz Sixpenny Witch (F) N745339;
|
AUS CH BRYNSMOR ARISTOCRAT OF PEPPAZ (M) ; Salt & Pepper
|
GBR CH ARBEY MYSTIQUE |
|||||
Brynsmor Amber |
|||||||
Deansgate Penny Bank (F) ; Salt & Pepper
|
GBR CH MAXIMIN GRABEN OF DEANSGATE |
||||||
Salakee Game Bonita Of Deansgate |
|||||||
Bayvista Queen Ospades (F) ;
|
|||||||
Awun Dynamo (F) ; Black & Silver
|
Awun Master Plan (M) ; Black & Silver
|
Awun Mephistopheles (M) ; Black & Silver
|
CAN CH AUS CH LANHOFF SIEGER HUND (M) ; Salt & Pepper
|
AUS CH BARBOUZE SAM SPADE (M) N808252; Salt & Pepper
|
AUS CH STARBORNE HIGH ACCLAIM (M) ; Salt & Pepper
|
Blythewood Ultimate Acclaim (M) 06/11/1979 RA555060; Salt & Pepper
|
AM CH BLYTHEWOOD NATIONAL ACCLAIM |
AM CH BLYTHEWOOD TARE ULTIMA |
|||||||
Blythewood Star Of Starborne (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH BLYTHEWOOD NATIONAL ACCLAIM |
||||||
AM CH BLYTHEWOOD KLIEN KRISTINA |
|||||||
AUS CH BARBOUZE SIROCCO (F) N659638; Salt & Pepper
|
GBR CH AUS CH DENGARSE TAKE BY STORM (M) 02/03/1987 KCSB 2907BM; Salt & Pepper
|
GBR CH DENGARSE SWEET TAKLING GUY |
|||||
Dengarse Powder Puff |
|||||||
AUS CH VABEC SEA JOLETTA (F) Q564531; Salt & Pepper
|
AUS CH EASTWIGHT SEA-COOKIE |
||||||
Eastwight Sea-Rhythm |
|||||||
AM CH AUS CH LANHOFF ADELWEIS (F) S185695; Salt & Pepper
|
Penfillan Bardholph (M) ; Salt & Pepper
|
AUS CH GUADALA WEREWOLF (M) S143558; Salt & Pepper
|
GBR CH AUS CH DENGARSE TAKE BY STORM |
||||
AUS CH EASTDON AURORA BELLE |
|||||||
Penfillan Dresden (F) S146889; Salt & Pepper
|
Rimmick Romulus |
||||||
Briarfels Denaberg |
|||||||
Lanhoff Der Leibchen (F) ; Salt & Pepper
|
AUS CH DONLOR MIDAS TOUCH (M) ; Salt & Pepper
|
AUS CH FERNLANDS KING MIDAS |
|||||
AUS CH DONLOR KAMILLE |
|||||||
Penfillan Gelinde Ein (F) S158116; Salt & Pepper
|
AUS CH GUADALA WEREWOLF |
||||||
Penfillan Dresden |
|||||||
Awun Vanity Fair (F) ;
|
Skansen's Nomination (M) ; Black & Silver
|
Skansen's Alfie (M) 03/22/1987 RB174092; Black & Silver
|
AM CH BLACKHEATH'S PAGAN PURSUIT (M) 12/16/1985 RB027671 RL803586; Black & Silver
|
AM CH REPITITION'S MIRROR MAN CD |
|||
Blackheath's Silver Slippers |
|||||||
Windy Pines Crafty Lady P K (F) 12/03/1983 RA870074; Black & Silver
|
Sercatep's Boom Boom Of Rob-Hil |
||||||
Windy Pines Black Jezabell |
|||||||
Skansen's Loni V Bandit (F) 06/02/1987 RB131339; Black & Silver
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Black Trinket |
|||||||
Skansen's Jolanda (F) 06/16/1985 RM32727905 KUSARA976670; Black
|
Walters' Black Thunder |
||||||
Schnuffy Schnopsnbourgh |
|||||||
AUS CH PEPPAZ COLUMBINE (F) N891433;
|
AUS CH STARBORNE HIGH ACCLAIM (M) ; Salt & Pepper
|
Blythewood Ultimate Acclaim (M) 06/11/1979 RA555060; Salt & Pepper
|
AM CH BLYTHEWOOD NATIONAL ACCLAIM |
||||
AM CH BLYTHEWOOD TARE ULTIMA |
|||||||
Blythewood Star Of Starborne (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH BLYTHEWOOD NATIONAL ACCLAIM |
||||||
AM CH BLYTHEWOOD KLIEN KRISTINA |
|||||||
Peppaz Sixpenny Witch (F) N745339;
|
AUS CH BRYNSMOR ARISTOCRAT OF PEPPAZ (M) ; Salt & Pepper
|
GBR CH ARBEY MYSTIQUE |
|||||
Brynsmor Amber |
|||||||
Deansgate Penny Bank (F) ; Salt & Pepper
|
GBR CH MAXIMIN GRABEN OF DEANSGATE |
||||||
Salakee Game Bonita Of Deansgate |
|||||||
Awun Firestorm (F) ;
|
Awun Extra Special (M) ;
|
Donnerkeil Blackfire (M) ;
|
|||||
Lebindig Aristo Katucha (F) ;
|
|||||||
Lanhoff Primel (F) ;
|
AUS CH GUADAL TROUPIN A COLOUR (M) ;
|
||||||
CAN CH AUS CH LANHOFF WUNDERKIN (F) S194902; Salt & Pepper
|
Penfillan Bardholph (M) ; Salt & Pepper
|
AUS CH GUADALA WEREWOLF (M) S143558; Salt & Pepper
|
GBR CH AUS CH DENGARSE TAKE BY STORM |
||||
AUS CH EASTDON AURORA BELLE |
|||||||
Penfillan Dresden (F) S146889; Salt & Pepper
|
Rimmick Romulus |
||||||
Briarfels Denaberg |
|||||||
Lanhoff Herzbrecken (F) S167600; Salt & Pepper
|
|||||||
Awun Beyond Belief (F) ;
|
Safehaven Hez So Fine (M) ;
|
||||||
Awun Victors Lass (F) ;
|
|||||||