Pedigree of:
Gauner V D Spikke (M) 09/27/1991 NHSB1794564; Black |
||||||
AM CH B-MAJER HARLEM NOCTURNE (M) RB048233; Black Breeder: Margaret & Jerry Blaklely Owner: Margaret & Jerry Blaklely
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS (M) 11/15/1984 RA9679735; Black
|
AM CH JEBEMA'S MIDNIGHT MAVERICK (M) 04/20/1983 RA829289; Black
|
Rob-Hil Mr Merlyn Black Magic (M) 06/24/1982 RA797749; Black
|
AM CH JEBEMA-HILL BLACK JAMMER (M) 08/22/1979 RA567583; Black
|
Aljamar Ebony Lad (M) ; Black
|
Aljamar Riot Gun |
Aljamar Mood Indigo |
||||||
Pfaff-Hills Black Cameo (F) 05/30/1978 RA482509; Black
|
Jebema's Black Be Nimble |
|||||
Bo-Nanza's Gwendolyn Kricket |
||||||
Rob-Hil Ebony Belle (F) 09/29/1980 RA661907; Black
|
Rob-Hil Beau Jest (M) 10/16/1979 RA593780; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
||||
Gough's Frosty Sparkel |
||||||
Sissy Of Dark Desire (F) 05/08/1975 RA246816; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||||
Shorlaine Jaunty Janice |
||||||
Jebema's Black Aruba (F) RA678607; Black
|
AM CH VALHARRA'S MARCUS (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH VALHARRA'S DOUBLE EXTRA (M) 07/28/1977 RA424775; Salt & Pepper
|
AM CH VALHARRA'S EXTRA |
|||
AM CH VALHARRA'S TOUCH OF MAGIC |
||||||
AM CH VALHARRA'S MELBA MOORE CD (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH MOORE'S MAX DERKLEINER |
|||||
AM CH FAERWYND OF ARADOR |
||||||
Kelly's KE Ebony Express (F) ; Black
|
AM CH CAN CH PENLAN PETER GUNN (M) 10/25/1973 RA138263; Salt & Pepper
|
AM CH PENLAN CHECKMATE |
||||
AM CH PENLAN PROUD OF ME |
||||||
Kelly's Black Hope Of Charmar (F) 01/28/1975 RA334591; Black
|
Char-Mar Dark Town Strutter |
|||||
Char-Mar Lady Abigale |
||||||
Rob-Hil Blaque Ni-Coal (F) 06/17/1982 RA772500; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET (M) 08/07/1980 RA649277; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON (M) 07/11/1977 RA398551; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING |
||
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING |
||||||
Jana PD (F) 04/04/1974 RA151559; Salt & Pepper
|
AM CH MARCHEIM POPPIN' FRESH |
|||||
Jana Paulette |
||||||
AM CH REGENCY'S ROSY GLOW (F) 01/05/1976 RA302818; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING |
||||
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING |
||||||
Jana PD (F) 04/04/1974 RA151559; Salt & Pepper
|
AM CH MARCHEIM POPPIN' FRESH |
|||||
Jana Paulette |
||||||
Pfaff-Hills Black Cameo (F) 05/30/1978 RA482509; Black
|
Jebema's Black Be Nimble (M) 10/02/1976 RA358935; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX (M) 01/01/1975 RA203417; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
|||
Kelley's Fancy Nancy |
||||||
Jebema's Little Black Peep (F) 11/24/1974 RA248380; Black
|
Dylan Anfiger |
|||||
Dolly Of Astro |
||||||
Bo-Nanza's Gwendolyn Kricket (F) 04/06/1976 RA347324; Black
|
Bo-Nanza's Blackout Of Knight (M) 03/07/1975 RA217605; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
||||
Bo-Nanza's Ms Tara |
||||||
Bo-Nanza's Black Beauty (F) 07/22/1973 AK84411; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
|||||
Pickwick's GW Honey Child |
||||||
AM CH B-MAJER NOCTURNE (F) 11/06/1982 RA796034; Salt & Pepper Breeder: Margaret & Jerry Blaklely Owner: Margaret & Jerry Blaklely
|
AM CH B-MAJER KING OF SWING (M) 01/22/1982 RA735927; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET (M) 08/07/1980 RA649277; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON (M) 07/11/1977 RA398551; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING |
|
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING |
||||||
Jana PD (F) 04/04/1974 RA151559; Salt & Pepper
|
AM CH MARCHEIM POPPIN' FRESH |
|||||
Jana Paulette |
||||||
AM CH REGENCY'S ROSY GLOW (F) 01/05/1976 RA302818; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING |
||||
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING |
||||||
Jana PD (F) 04/04/1974 RA151559; Salt & Pepper
|
AM CH MARCHEIM POPPIN' FRESH |
|||||
Jana Paulette |
||||||
AM CH B-MAJER BOLERO V KELVERCREST (F) 07/29/1979 RA533019; Salt & Pepper
|
AM CH FAIRFIELD'S FLYER OF HANSENHAUS (M) 07/16/1977 ; Salt & Pepper
|
AM CH HI-CHARGE OF HANSENHAUS (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH MEX CH PLAYBOY'S BLOCKBUSTER |
|||
AM CH PLAYBOY'S TALK OF THE TOWN |
||||||
AM CH BLOCKLEY MS CHIEF (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPROAR |
|||||
AM CH BLOCKLEY MISCHIEVOUS IMP |
||||||
B-Majer Mazurka (F) RA442727; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH MEX CH PLAYBOY'S BLOCKBUSTER (M) 02/13/1972 SBR965319; Salt & Pepper
|
AM CH LANMARK'S PLAYBOY |
||||
Miss Dinah Mite Daisy |
||||||
Hoffman's Blitzen Puppen (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH RAINBOU'S TORNADO |
|||||
Oleta's Schon Fraulein |
||||||
AM CH ALWAYS HIGH STYLE (F) FCA4097; Salt & Pepper
|
AM CH FOTINAKES HIGH STYLE (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH JANTZ A DYNAMIC CD (M) 01/30/1972 R991379; Salt & Pepper
|
AM CH BON-ELL UPSTART (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH LANDMARK'S MASTERPIECE |
||
AM CH BON-ELL MOONGLOW |
||||||
Blythewood Advance Design (F) R643563; Salt & Pepper
|
AM CH MUTINY PICKPOCKET |
|||||
Blythewood Magic Jewel |
||||||
AM CH FOTINAKES TRINKETTE (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH WINSOR'S TOR (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH WINSOR'S BEAU-TY |
||||
AM CH MANKIT'S CLAIR DE LUNE |
||||||
AM CH FOTINAKES UNIQUE BOUTIQUE (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH LANMARK'S PLAYBOY |
|||||
Fotinakes Heidi |
||||||
AM CH PLAYBOY'S SHADY LADY (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH LANMARK'S PLAYBOY (M) 07/11/1968 R653825; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH LANDMARK'S MASTERPIECE (M) 01/30/1966 R-481381; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH MUTINY MASTER SPY |
|||
AM CH ALLARUTH'S JASMINE |
||||||
Rhinemaiden Little Heide (F) 02/12/1967 R542230; Salt & Pepper
|
AM CH MARMELDON'S PLAYBOY |
|||||
Rhinemaiden Brunhilde |
||||||
AM CH FANCWAY'S VOODOO DOLL (F) 05/22/1964 R395821; Salt & Pepper
|
AM CH FANCWAY'S TOM TERRIFIC (M) 05/03/1962 R326857; Salt & Pepper
|
AM CH WINSOMOR CRITIQUE |
||||
Miss Cupid |
||||||
Hit Parades The Twist (F) 01/10/1962 R312075; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH INT CH MARWYCK PITT-PENN PIRATE |
|||||
Hit Parades Cindy Lou |
||||||
Tulip V D Spikke (F) 01/07/1990 NHSB1684732; Black
|
Yoeri Bobo V Maifreste (M) NHSB1524559; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING |
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Stuart's Gretchen |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Out |
||||||
Stuart's Gretchen (F) 07/17/1977 RA494570; Black
|
Griffin's Gunther OO Woodland |
|||||
Walker's Miss Fortune |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||
Walters' Black Out |
||||||
Walters' Ebony Moontide (F) 08/15/1977 RA384362; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Midnight Shadow |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE (M) 07/14/1975 SF09065N76; Black
|
Uli V Gyldenlove |
||||
Quiny V Gyldenlove |
||||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA (F) 06/21/1983 SF18112683; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||||
NOR CH FIXUS COMCORONA |
||||||
Wendy V H Hannieshonk (F) NHSB1427605; Black
|
NLD CH HISKE V ACHTER DE HOVEN (M) 07/06/1980 NHSB1214275; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX (M) 01/01/1975 RA203417; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||
Kelley's Fancy Nancy |
||||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger (F) 03/23/1975 RA235877; Black & Silver
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
|||||
Eyvaleska Anfiger |
||||||
Glory V Immenhort (F) NHSB1000945; Black
|
Volker V Immenhort (M) PSZ 49378; Black
|
INT CH OWID V TERMEERHOFEN |
||||
Eva V Bruckkanal |
||||||
Kira V Immenhort (F) PSZ50989; Black
|
||||||
Aradja V D Puttershoef (F) NHSB1080916; Black
|
||||||
Judith V D Spikke (F) 08/07/1987 NHSB1556232; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING |
|
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Stuart's Gretchen |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Out |
||||||
Stuart's Gretchen (F) 07/17/1977 RA494570; Black
|
Griffin's Gunther OO Woodland |
|||||
Walker's Miss Fortune |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||
Walters' Black Out |
||||||
Walters' Ebony Moontide (F) 08/15/1977 RA384362; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Midnight Shadow |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE (M) 07/14/1975 SF09065N76; Black
|
Uli V Gyldenlove |
||||
Quiny V Gyldenlove |
||||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA (F) 06/21/1983 SF18112683; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||||
NOR CH FIXUS COMCORONA |
||||||
Yssel V D Barockstadt (F) PSZ61972 NHSB1400395; Black
|
Krambas V Winzerhausle (M) PSZ59760; Black
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE (M) PSZ57798; Black
|
||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE (F) PSK55641; Black
|
Lord V Bartel |
|||||
Nina V Syrgenstein |
||||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE (F) PSK55641; Black
|
Lord V Bartel (M) ; Black
|
|||||
Nina V Syrgenstein (F) ; Black
|
||||||
DEU CH TAPSI V D BAROCKSTADT (F) PSZ60883; Black
|
Ischwas V Winzerhausle (M) PSZ59116; Black
|
INT CH AUT CH CHE CH DEU CH MICRO V PATTANAIRA (M) SHSB288775; Black
|
Enzo V Pattanaira |
|||
Dita V Pattanaira |
||||||
Eijeijei V Winzerhausle (F) PSZ57799; Black
|
Izon V D Feuerhand |
|||||
Alwinchen V Winzerhausle |
||||||
Hudelwisch V Winzerhausle (F) PSZ59043; Black
|
Izon V D Feuerhand (M) PSZ 56646; Black
|
Quastel V Immenhort |
||||
Scirocco V D Feuerhand |
||||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE (F) PSK55641; Black
|
Lord V Bartel |
|||||
Nina V Syrgenstein |