Pedigree of:
Galleto De Toscalta (M) LOE1485299; Black |
|||||||
ESP CH PARRI DE PICHERA (M) LOE0852940; Black
|
ITA CH LUX CH ESP CH NIC-KO VAN DE HAVENSTAD (M) LOE0424638; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING (M) 03/21/1971 R887023; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S FIRST STAGE |
AM CH SKY ROCKET'S UPSTART |
|||||||
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING (F) 01/12/1971 R863821; Salt & Pepper
|
AM CH LADDIN OF ARADOR |
||||||
AM CH ORBIT'S LIFT OFF CDX |
|||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Black Out |
|||||||
Stuart's Gretchen (F) 07/17/1977 RA494570; Black
|
Griffin's Gunther OO Woodland |
||||||
Walker's Miss Fortune |
|||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee |
||||
Walters' Irish Spring |
|||||||
Walters' Black Out (F) 08/29/1974 AK70210; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
||||||
Walters' Licorice Twist |
|||||||
Far Out Black Dot (F) 03/18/1976 AK79801835; Black
|
Walters' Black Coffee (M) 08/29/1974 RA170211; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
|||||
Walters' Licorice Twist |
|||||||
Walters' April Edition (F) 04/21/1971 R861306; Salt & Pepper
|
AM CH BLYTHEWOOD MR SANDMAN |
||||||
Walters' Rare Edition |
|||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
|||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||||
Stuart's Gretchen |
|||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Walters' Ebony Moontide |
|||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE |
||||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA |
|||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX (M) 01/01/1975 RA203417; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||
Kelley's Fancy Nancy |
|||||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger (F) 03/23/1975 RA235877; Black & Silver
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||||
Eyvaleska Anfiger |
|||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
|||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
|||||||
Rosi V Immenhort (F) SHSB 269784; Black
|
Volker V Immenhort |
||||||
Cilly V Immenhort |
|||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS (M) 11/15/1984 RA9679735; Black
|
AM CH JEBEMA'S MIDNIGHT MAVERICK (M) 04/20/1983 RA829289; Black
|
Rob-Hil Mr Merlyn Black Magic (M) 06/24/1982 RA797749; Black
|
AM CH JEBEMA-HILL BLACK JAMMER (M) 08/22/1979 RA567583; Black
|
Aljamar Ebony Lad |
||
Pfaff-Hills Black Cameo |
|||||||
Rob-Hil Ebony Belle (F) 09/29/1980 RA661907; Black
|
Rob-Hil Beau Jest |
||||||
Sissy Of Dark Desire |
|||||||
Jebema's Black Aruba (F) RA678607; Black
|
AM CH VALHARRA'S MARCUS (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH VALHARRA'S DOUBLE EXTRA |
|||||
AM CH VALHARRA'S MELBA MOORE CD |
|||||||
Kelly's KE Ebony Express (F) ; Black
|
AM CH CAN CH PENLAN PETER GUNN |
||||||
Kelly's Black Hope Of Charmar |
|||||||
Rob-Hil Blaque Ni-Coal (F) 06/17/1982 RA772500; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET (M) 08/07/1980 RA649277; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON (M) 07/11/1977 RA398551; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
||||
Jana PD |
|||||||
AM CH REGENCY'S ROSY GLOW (F) 01/05/1976 RA302818; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
||||||
Jana PD |
|||||||
Pfaff-Hills Black Cameo (F) 05/30/1978 RA482509; Black
|
Jebema's Black Be Nimble (M) 10/02/1976 RA358935; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
|||||
Jebema's Little Black Peep |
|||||||
Bo-Nanza's Gwendolyn Kricket (F) 04/06/1976 RA347324; Black
|
Bo-Nanza's Blackout Of Knight |
||||||
Bo-Nanza's Black Beauty |
|||||||
Jebema's Midnight Mariah (F) 05/02/1983 RA866330; Black
|
AM CH JEBEMA-ROBHIL EBONY MARQUIS (M) 06/17/1982 RA793715; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET (M) 08/07/1980 RA649277; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON (M) 07/11/1977 RA398551; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||
Jana PD |
|||||||
AM CH REGENCY'S ROSY GLOW (F) 01/05/1976 RA302818; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
||||||
Jana PD |
|||||||
Pfaff-Hills Black Cameo (F) 05/30/1978 RA482509; Black
|
Jebema's Black Be Nimble (M) 10/02/1976 RA358935; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
|||||
Jebema's Little Black Peep |
|||||||
Bo-Nanza's Gwendolyn Kricket (F) 04/06/1976 RA347324; Black
|
Bo-Nanza's Blackout Of Knight |
||||||
Bo-Nanza's Black Beauty |
|||||||
Kelly's Black Jebema Kirste (F) 12/20/1978 RA520984; Black
|
Jebema's Black Be Nimble (M) 10/02/1976 RA358935; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX (M) 01/01/1975 RA203417; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||
Kelley's Fancy Nancy |
|||||||
Jebema's Little Black Peep (F) 11/24/1974 RA248380; Black
|
Dylan Anfiger |
||||||
Dolly Of Astro |
|||||||
AM CH KELLY'S EBONY DYN-O-MITE (F) ; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX (M) 01/01/1975 RA203417; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
|||||
Kelley's Fancy Nancy |
|||||||
Gough's Black Honey Of Knight (F) 07/22/1973 RA111757; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
||||||
Pickwick's GW Honey Child |
|||||||
Nesca De Pichera (F) 06/01/1993 LOE0562182; Black
|
O'Happy Van De Havenstad (M) 04/04/1990 LOSH645358; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD (M) 11/18/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
|||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
|||||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE (M) PSZ60071; Black
|
DEU CH ULI V D BARBAROSSA STADT |
|||||
DEU CH DAGGI V D ERBPRIZN PHILIPP HUTTE |
|||||||
Tessa V Cronsbach (F) PSZ60679; Black
|
DEU CH JIMMY V D STEINHAGER HEIDE |
||||||
Gitte V Cronsbach |
|||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD (M) 12/09/1976 RA38867; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
||||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
|||||||
Abiqua Lily Of The Valley (F) 10/01/1980 RA647129; Salt & Pepper
|
AM CH IRRENHAUS STAND OUT |
||||||
Abiqua Dare To Be Different |
|||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||||
Walters' Oso Black |
|||||||
Skansen's Black Heide (F) 02/24/1983 RA819226; Black
|
Skansen's Black Faust |
||||||
Skansen's Black Fay |
|||||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
|||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||||
Stuart's Gretchen |
|||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Walters' Ebony Moontide |
|||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE |
||||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA |
|||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX (M) 01/01/1975 RA203417; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||
Kelley's Fancy Nancy |
|||||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger (F) 03/23/1975 RA235877; Black & Silver
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||||
Eyvaleska Anfiger |
|||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
|||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
|||||||
Rosi V Immenhort (F) SHSB 269784; Black
|
Volker V Immenhort |
||||||
Cilly V Immenhort |
|||||||
Enigma De Pichera (F) 08/31/1991 LOE0476371; Black
|
ITA CH LUX CH ESP CH NIC-KO VAN DE HAVENSTAD (M) LOE0424638; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
|||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||||
Far Out Black Dot |
|||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
|||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
|||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
||||||
Nagaika V Rattlerhof |
|||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS (M) 11/15/1984 RA9679735; Black
|
AM CH JEBEMA'S MIDNIGHT MAVERICK (M) 04/20/1983 RA829289; Black
|
Rob-Hil Mr Merlyn Black Magic |
||||
Jebema's Black Aruba |
|||||||
Rob-Hil Blaque Ni-Coal (F) 06/17/1982 RA772500; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET |
||||||
Pfaff-Hills Black Cameo |
|||||||
Jebema's Midnight Mariah (F) 05/02/1983 RA866330; Black
|
AM CH JEBEMA-ROBHIL EBONY MARQUIS (M) 06/17/1982 RA793715; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET |
|||||
Pfaff-Hills Black Cameo |
|||||||
Kelly's Black Jebema Kirste (F) 12/20/1978 RA520984; Black
|
Jebema's Black Be Nimble |
||||||
AM CH KELLY'S EBONY DYN-O-MITE |
|||||||
Quima De Pichera (F) 06/17/1988 LOE 0355475; Black
|
ESP CH SAMBO V D STEINHAGER HEIDE (M) PSZ 59852; Black
|
DEU CH JIMMY V D STEINHAGER HEIDE (M) 05/13/1980 PSZ 58736; Black
|
ITA CH DEU CH TONI V D STEINHAGER HEIDE (M) PSZ 56280; Black
|
DEU CH GAUNER V HINTERHOF |
|||
Ulla V Elztl |
|||||||
Perle V Winnloh (F) PSZ54579; Black
|
Racker V Alwinenhorst |
||||||
Assy V Suresse |
|||||||
Kessi V D Steinhager Heide (F) 09/05/1976 PSZ56000; Black
|
DEU CH BOY V SUNGER (M) PSZ 50700; Black
|
||||||
Perle V Winnloh (F) PSZ54579; Black
|
Racker V Alwinenhorst |
||||||
Assy V Suresse |
|||||||
Ona V Rhedaer Tor (F) 03/01/1983 PSZ 60655; Black
|
Udo V Rhedaer Tor (M) PSZ 57175; Black
|
DEU CH SORBAS V WINNLOH (M) PSZ 53401; Black
|
Falk V Eckeloh |
||||
Assy V Suresse |
|||||||
Walli V Rhedaer Tor (F) PSZ 54973; Black
|
Lummeb V Rhedaer Tor |
||||||
Olli V Rhedaer Tor |
|||||||
Vicki V Rhedaer Tor (F) PSZ 59064; Black
|
DEU CH SAMBO V RHEDAER TOR (M) 10/24/1977 PSZ 57072; Black
|
DEU CH GAUNER V HINTERHOF |
|||||
DEU CH KBRY LADU V RHEDAER TOR |
|||||||
Ursel V Rhedaer Tor (F) PSZ 54730; Black
|
Ieck V Elsetal |
||||||
Nelke V Rhedaer Tor |
|||||||
Aila De Toscalta (F) LOE0799598; Black
|
|||||||