Pedigree of:
Grovelea River Of Dreams (F) 03/14/1995 ; Black |
|||||
Bryher Just Joey In Black Of Nixador (M) 01/29/1992 ; Black
|
Skansen's Native Of Nixador (M) 04/27/1989 RB317017; Black Breeder: Sylvia Hammarstrom Owner: Sylvia Hammarstrom
|
Skansen's Black Knut (M) 05/17/1986 RB054199; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
|||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||
Far Out Black Dot |
|||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||
Walters' Black Trinket |
|||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL (F) 08/03/1978 S465994; Black
|
AM CH GOUGH'S BICENTENNIAL BLACK CDX |
||||
AM CH KELLY'S CASSANDREA XAN |
|||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
|||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||
Far Out Black Dot |
|||||
Skansen's Black Heide (F) 02/24/1983 RA819226; Black
|
Skansen's Black Faust (M) 04/22/1981 RA684611; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT |
|||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL |
|||||
Skansen's Black Fay (F) 09/04/1981 RA691319; Black
|
|||||
Bryher Black Burnet Rose (F) 01/08/1988 N356802N01; Black
|
Sea-Conflict Of Eastwight (M) 05/13/1983 KCSB1890BT; Black & Silver
|
GBR CH ROWNHAM'S IMPRESSARIO (M) 08/17/1980 KCSB1442BR; Black & Silver
|
Eastwight Sea-Encounter (M) 05/07/1978 KCSB 1240BN; Salt & Pepper
|
GBR CH EASTWIGHT SEA-GOBLIN |
|
Eastwight Sea-Mirage |
|||||
GBR CH ROWNHAM'S CONCERTO (F) D6406503D02; Salt & Pepper
|
GBR CH EASTWIGHT SEA-SWANK |
||||
Rownham's Glamour Girl |
|||||
Ripplevale Frosty Icicle (F) 11/18/1981 KCG902001G05; Black & Silver
|
Eastwight Sea-Wizard (M) 06/06/1980 KCSB 3023BQ; Black & Silver
|
GBR CH EASTWIGHT SEA-SWANK |
|||
GBR CH SEA-GAMBLE OF EASTWIGHT |
|||||
Kelly's Ebony Of Ripplevale (F) 03/02/1980 F0095494F06; Black
|
AM CH CAN CH BRZ CH KELLY'S KE EBONY SHOWSTOPPER |
||||
Kelly's Ebony Only Of Jo-Mar |
|||||
Malya Uby-N Of Bryher (F) 04/24/1986 ; Black
|
Malya Ebonite (M) LOI030105; Black
|
Malya Ebony (M) LOI008622; Black
|
Malya Quando |
||
Malya Lorelei |
|||||
Malya Sheena (F) LOI021826; Black
|
Malya Alibi |
||||
Malya Chiribiri |
|||||
Malya Dilla (F) LOI027026; Black
|
Malya Ebony (M) LOI008622; Black
|
Malya Quando |
|||
Malya Lorelei |
|||||
Malya Skipper (F) LOI021827;
|
Malya Alibi |
||||
Malya Chiribiri |
|||||
Nixador Dusky Dame At Grovelea (F) 10/23/1993 ; Black
|
Kanix Nero (M) KCS2863704S03; Black
|
INT CH DNK CH DEU CH ITA CH NLD CH BEL CH MCO MVA KLONDAIKES KARATE KID-N (M) 06/22/1987 LOIVC065116; Black
|
Schwips V Winzer Hausle (M) DK3479685; Black
|
DNK CH SONNY V HOHLERBERG (M) PSZ60026; Black
|
Nix v Winzerhausle |
DNK CH EVI V HOHLERBERG |
|||||
INT CH DEU CH KETTERLE V WINZERHAUSLE (F) PSK59762;
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE |
||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE |
|||||
DNK CH SKANSEN'S BLACK GEM (F) 07/31/1982 DK1316783; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||
Walters' Black Trinket |
|||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT |
||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL |
|||||
Devils Woman Azur Bacara (F) LOIVC089241; Black
|
Malya Unsurmille (M) LOI 53565; Black
|
Malya Ebonite (M) LOI030105; Black
|
Malya Ebony |
||
Malya Sheena |
|||||
Malya Dilla (F) LOI027026; Black
|
Malya Ebony |
||||
Malya Skipper |
|||||
Olli V D Steinhager Heide (F) PSZ62251; Black
|
Kuki V D Steinhager Heide (M) ; Black
|
ITA CH DEU CH TONI V D STEINHAGER HEIDE |
|||
Flora V D Hassbergen |
|||||
Antje V D Steinhager Heide (F) ; Black
|
DEU CH JIMMY V D STEINHAGER HEIDE |
||||
S'Toxi VD Steinhager Heide |
|||||
Nixador Miss Marguerite (F) 02/08/1992 ; Black & Silver
|
|||||
Qassaba Tia Fleur (F) 02/23/1988 N1354905N02; Black & Silver
|
Eastwight Sea-Jester (M) 12/07/1984 ; Black & Silver
|
Eastwight Sea-Wizard (M) 06/06/1980 KCSB 3023BQ; Black & Silver
|
GBR CH EASTWIGHT SEA-SWANK |
||
GBR CH SEA-GAMBLE OF EASTWIGHT |
|||||
Sea-Dolly Of Eastwight (F) 05/13/1983 KCH4961701J07; Black & Silver
|
GBR CH ROWNHAM'S IMPRESSARIO |
||||
Ripplevale Frosty Icicle |
|||||
Ripplevale Frosty Icing Of Qassaba (F) 09/20/1983 ; Black & Silver
|
Eastwight Sea-Wizard (M) 06/06/1980 KCSB 3023BQ; Black & Silver
|
GBR CH EASTWIGHT SEA-SWANK |
|||
GBR CH SEA-GAMBLE OF EASTWIGHT |
|||||
Kelly's Ebony Of Ripplevale (F) 03/02/1980 F0095494F06; Black
|
AM CH CAN CH BRZ CH KELLY'S KE EBONY SHOWSTOPPER |
||||
Kelly's Ebony Only Of Jo-Mar |