Pedigree of:
MEX CH SKANSEN'S VIOLA (F) ; Black Breeder: Sylvia Hammarstrom Owner: Sylvia Hammarstrom |
|||||
Thankyou Van De Havenstad (M) 04/19/1995 RM17242501; Salt & Pepper
|
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OCUS POCUS VAN DE HAVENSTAD (M) 09/08/1990 ; Black
|
Magic-Night Van De Havenstad (M) LOSH 0613949; Black
|
Krummel Van De Havenstad (M) 11/18/1986 LOSH 568055; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
|||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE |
||||
Tessa V Cronsbach |
|||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD |
|||
Abiqua Lily Of The Valley |
|||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
||||
Skansen's Black Heide |
|||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
|||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
|||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
|||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
|||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
||||
Rosi V Immenhort |
|||||
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OPIUM VAN DE HAVENSTAD (F) ; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD (M) 11/18/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
|
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
|||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE |
||||
Tessa V Cronsbach |
|||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD |
|||
Abiqua Lily Of The Valley |
|||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
||||
Skansen's Black Heide |
|||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
|||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
|||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
|||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
|||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
||||
Rosi V Immenhort |
|||||
Tessie Wiskirchen (F) ; Black
|
Windsong's Me And My Shadow (M) ; Black & Silver
|
Windsong's Bottoms Up (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH SHOARS' SOLDIER OF FORTUNE (M) 09/27/1985 RB014638; Black & Silver
|
AM CH RO-SEAN'S WEEKEND WARRIOR (M) ; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S WACO KID |
AM CH RO-SEAN'S MAIDEN WARRIOR |
|||||
K-Mar's Waco's Buttons N Bows (F) ; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S WACO KID |
||||
Repitition's Better Be |
|||||
Windsong's My Fair Lady CD (F) ;
|
AM CH JAP CH SUNSHINE INDIGO (M) RA719407; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||
Sunshine So Fine |
|||||
AM CH SOLE BAYE'S SOUND OF MUSIC CD (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH SUNSHINE SOUNDER |
||||
AM CH SOLE BAYE'S MISS MUSKET |
|||||
Mitzey Cheshier (F) ; Black
|
Camden's Black Colby Of Ck (M) ; Black
|
TLC's Hickory Nut Of Sioux (M) ; Black
|
TLC's Watta Badger Of Sakima |
||
Sahaptin Sious Fritz Of TLC |
|||||
TLC's Black Kiowa Of Thunder (F) ; Black
|
Piney's Chiefthunder Of TLS |
||||
Madi Of Milestone |
|||||
TLC's Wenatchee Of Sminole (F) ; Black
|
Marmrobin's Seminole Of TLC (M) ;
|
||||
Squawbadger's Pecunee Of TLC (F) ;
|
|||||
Windchimes Simply Jazzy (F) ; Black
|
AM CH CAN CH SANDCASTLE'S MERLIN'S SHADOW (M) 08/23/1990 RL98286901; Black
|
AM CH SANDCASTLE'S MERLIN V SOLE BAYE (M) 11/20/1986 RB088394; Black
|
AM CH CAN CH SOLE BAYE'S T J ESQUIRE (M) 11/20/1984 RA949574; Salt & Pepper
|
AM CH INT CH SOLE BAYE'S JOHN HENRY |
|
AM CH SOLE BAYE'S MODUS VIVENDI |
|||||
Meyer's Ebony Lace (F) 08/26/1984 RA988554; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Ehrman's Shadow Fax |
|||||
AM CH CAN CH SANDCASTLE'S SHADOW FAX (F) ; Black
|
Sandcastle's Tiago V Belgar (M) 05/05/1986 RB049147; Black & Silver
|
Repitition's Top O' The Line |
|||
Repitition's Jubilation |
|||||
Walters' Ebony Supreme (F) 06/27/1984 RA895753; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||||
Walters' Ebony Glitter |
|||||
Carmel Nite Mist Of Lu-Gem (F) 11/18/1989 RB360672; Black
|
AM CH CARMEL KNIGHT RIDER (M) 12/03/1982 RA815787; Black
|
AM CH AACHEN SLING SHOT (M) 08/26/1981 RA715757; Salt & Pepper
|
AM CH RUEDESHEIM'S ENTREPENEUR |
||
Rocket's Ups Shanna |
|||||
AM CH CARMEL CINNAMON N HONEY (F) 10/12/1980 RA632791; Black
|
AM CH ALJAMAR RABBIT PUNCH |
||||
Aljamar Honey Delite CD |
|||||
Carmel Nite Misty Morning (F) 07/08/1988 RB228117; Black
|
|||||