Pedigree of:
Peacemaker's Black Cicci (F) 12/16/1996 FIN1092497; Black |
||||||
Ever Ready V D Spikke (M) 02/28/1994 NHSB1929276 SF4405894; Black
|
Kenin-Guus V D Spikke (M) NHSB1560063;
|
Quowohin V Winzerhausle (M) PSZ61226;
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE (M) PSZ57798; Black
|
|||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE (F) PSK55641; Black
|
Lord V Bartel (M) ; Black
|
|||||
Nina V Syrgenstein (F) ; Black
|
||||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE (F) PSK55641; Black
|
Lord V Bartel (M) ; Black
|
|||||
Nina V Syrgenstein (F) ; Black
|
||||||
Dunja V Achter De Hoven (F) NHSB1393523;
|
NLD CH HISKE V ACHTER DE HOVEN (M) 07/06/1980 NHSB1214275; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX (M) 01/01/1975 RA203417; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||
Kelley's Fancy Nancy |
||||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger (F) 03/23/1975 RA235877; Black & Silver
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
|||||
Eyvaleska Anfiger |
||||||
Glory V Immenhort (F) NHSB1000945; Black
|
Volker V Immenhort (M) PSZ 49378; Black
|
INT CH OWID V TERMEERHOFEN |
||||
Eva V Bruckkanal |
||||||
Kira V Immenhort (F) PSZ50989; Black
|
||||||
Uscha V Achter De Hoven (F) ;
|
||||||
Twiggy V D Spikke (F) NHSB1855241;
|
AM CH ENJOY'S BLAQUE CORVETTE (M) RB342907; Black
|
AM CH BLACKHEATH'S PAGAN PURSUIT (M) 12/16/1985 RB027671 RL803586; Black & Silver
|
AM CH REPITITION'S MIRROR MAN CD (M) 05/05/1983 RA854161; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S WACO KID (M) 02/21/1982 RA754024; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S KAT BURGLAR |
|
AM CH RAMPAGE'S EXPRESSION |
||||||
AM CH RO-SEAN'S MAIDEN WARRIOR (F) 12/26/1980 RA636556; Black & Silver
|
AM CH REPITITION'S REBEL WARRIOR |
|||||
Aljamar Fanny May |
||||||
Blackheath's Silver Slippers (F) 05/02/1983 RA809382; Black & Silver
|
AM CH ALJAMAR HOT ICE CD (M) 07/24/1979 RA544465; Black & Silver
|
Jo-Mar's Magic Marker CD |
||||
Aljamar Vanilla Frosting |
||||||
Gough's Frosty Love Song (F) 10/31/1981 RA711111; Black & Silver
|
Gough's Frosted Knight CD |
|||||
Mandy Of Zumbrota |
||||||
AM CH TRAGA'S N JOY CHELENE N NITE (F) 05/14/1986 RB042544 SBRB042544; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS (M) 11/15/1984 RA9679735; Black
|
AM CH JEBEMA'S MIDNIGHT MAVERICK (M) 04/20/1983 RA829289; Black
|
Rob-Hil Mr Merlyn Black Magic |
|||
Jebema's Black Aruba |
||||||
Rob-Hil Blaque Ni-Coal (F) 06/17/1982 RA772500; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET |
|||||
Pfaff-Hills Black Cameo |
||||||
Traga's Dinah Mite (F) 09/08/1984 RA950162; Black
|
AM CH REGENCY'S SHOT IN THE DARK (M) 08/20/1983 RA845249; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET |
||||
Sundae's Blackberry Muffin |
||||||
Repitition's Frosted Onyx (F) 07/06/1981 RA678142; Black & Silver
|
AM CH REPITITION'S MIDNIGHT COWBOY |
|||||
Repitition's Jubilation |
||||||
Tulip V D Spikke (F) 01/07/1990 NHSB1684732; Black
|
Yoeri Bobo V Maifreste (M) NHSB1524559; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Wendy V H Hannieshonk (F) NHSB1427605; Black
|
NLD CH HISKE V ACHTER DE HOVEN (M) 07/06/1980 NHSB1214275; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
||||
Glory V Immenhort |
||||||
Aradja V D Puttershoef (F) NHSB1080916; Black
|
||||||
Judith V D Spikke (F) 08/07/1987 NHSB1556232; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Yssel V D Barockstadt (F) PSZ61972 NHSB1400395; Black
|
Krambas V Winzerhausle (M) PSZ59760; Black
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE |
||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE |
||||||
DEU CH TAPSI V D BAROCKSTADT (F) PSZ60883; Black
|
Ischwas V Winzerhausle |
|||||
Hudelwisch V Winzerhausle |
||||||
Yenie's Black Diamond (F) 06/04/1993 ; Black
|
Peacemaker's Black Password (M) 12/10/1991 SF0255692; Black
|
FIN CH SWE CH PEACEMAKER'S BLACK ENDURO (M) 05/25/1985 SF14065885; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING |
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Stuart's Gretchen |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Out |
||||||
Stuart's Gretchen (F) 07/17/1977 RA494570; Black
|
Griffin's Gunther OO Woodland |
|||||
Walker's Miss Fortune |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||
Walters' Black Out |
||||||
Walters' Ebony Moontide (F) 08/15/1977 RA384362; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Midnight Shadow |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE (M) 07/14/1975 SF09065N76; Black
|
Uli V Gyldenlove |
||||
Quiny V Gyldenlove |
||||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA (F) 06/21/1983 SF18112683; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||||
NOR CH FIXUS COMCORONA |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE (M) 07/14/1975 SF09065N76; Black
|
Uli V Gyldenlove (M) NHSB662951; Black
|
Racker V Alwinenhorst (M) PS49313; Black
|
Flips V Eckeloh |
||
HeikeV Alwinenhorst |
||||||
Brigite V Gyldenlove (F) NHSB371409; Black
|
INT CH OWID V TERMEERHOFEN |
|||||
Uteke |
||||||
Quiny V Gyldenlove (F) NH79638;
|
Falk V Immenhort (M) PS44897; Black
|
Gero V D Wallenstein Stadt |
||||
Dorle V D Wallenstein Stadt |
||||||
Femke V Gyldenlove (F) NH24534;
|
INT CH NLD CH GROG V NEU-DROSEDOW |
|||||
Brigite V Gyldenlove |
||||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA (F) 06/21/1983 SF18112683; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY (M) 02/14/1980 S178381; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS (M) 06/15/1971 R918197; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
|||
Gough's Ebony Echo |
||||||
CAN CH MUNCHKIN'S BLACK SHADOW PIXI (F) 05/29/1978 RA465772; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
|||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
||||||
NOR CH FIXUS COMCORONA (F) 03/15/1980 SF08785U80; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
||||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
||||||
INT CH NORD CH MALYA DIKY-DIKY (F) 02/03/1976 S4348677; Black
|
Juno V Immenhort |
|||||
GBR CH MALYA TONGA |
||||||
FIN CH PEACEMAKER'S BLACK YEN (F) 10/31/1989 SF3517989; Black
|
FIN CH WIGSANDS Z ROCCO (M) 11/29/1986 SF0029987; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE (M) 07/14/1975 SF09065N76; Black
|
Uli V Gyldenlove (M) NHSB662951; Black
|
Racker V Alwinenhorst (M) PS49313; Black
|
Flips V Eckeloh |
|
HeikeV Alwinenhorst |
||||||
Brigite V Gyldenlove (F) NHSB371409; Black
|
INT CH OWID V TERMEERHOFEN |
|||||
Uteke |
||||||
Quiny V Gyldenlove (F) NH79638;
|
Falk V Immenhort (M) PS44897; Black
|
Gero V D Wallenstein Stadt |
||||
Dorle V D Wallenstein Stadt |
||||||
Femke V Gyldenlove (F) NH24534;
|
INT CH NLD CH GROG V NEU-DROSEDOW |
|||||
Brigite V Gyldenlove |
||||||
NOR CH FIXUS COMCORONA (F) 03/15/1980 SF08785U80; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD (M) 01/13/1970 R775001; Black
|
Gough's Ebony Royal Guardsman |
|||
Sylva Sprite Megan Of Longleat |
||||||
Gough's Ebony Heavens To Betsy (F) 08/18/1974 AK04513; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
|||||
Gough's Ebony Lady Of The Night |
||||||
INT CH NORD CH MALYA DIKY-DIKY (F) 02/03/1976 S4348677; Black
|
Juno V Immenhort (M) LOI9077; Black
|
Udo VD Wallenstein |
||||
Karin V Immenhort |
||||||
GBR CH MALYA TONGA (F) LOI2901; Black
|
INT CH ITA CH MALYA GUNTER |
|||||
Malya Opal |
||||||
FIN CH FIXUS DOUBLE DESIGN (F) 06/30/1987 S4911487; Black
|
INT CH SWE CH SKANSEN'S I'M FIXUS FLASHFIRE (M) 10/11/1984 ; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
Skansen's Black Faxonia (F) 04/22/1981 S683023; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Trinket |
||||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL (F) 08/03/1978 S465994; Black
|
AM CH GOUGH'S BICENTENNIAL BLACK CDX |
|||||
AM CH KELLY'S CASSANDREA XAN |
||||||
Fixus Quick Witted Queen (F) 10/25/1984 S1058685; Black
|
SWE CH SUELEN BLACK MIROX YANKEE (M) 02/05/1982 S983582; Black
|
Aljamar Riot Gun (M) 05/06/1978 AK67922; Black
|
AM CH CAN CH ALJAMAR TOMMY GUN |
|||
Aljamar Riot Act |
||||||
Deliteful Dilemma Chien (F) 12/18/1975 RA284152; Black
|
Walsh's Frosty Blackberry |
|||||
Tanahome's Blac Mini Miss |
||||||
Fixus Derioca (F) 05/22/1980 S4006380; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
||||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
||||||
Fixus Accara (F) 09/21/1977 S5953477; Black
|
INT CH NORD CH MALYA FLIPPER |
|||||
INT CH NORD CH MALYA DIKY-DIKY |