Pedigree of:
Peacemaker's Black Line (M) 10/13/1991 SF4012791; Black |
||||||
INT CH FIN CH DNK CH EST CH EUJW-91 FINW-92 PEACEMAKER'S BLACK DRAGON (M) 11/07/1990 SF3874890; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING (M) 03/21/1971 R887023; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S FIRST STAGE (M) 05/14/1960 R264931; Salt & Pepper
|
AM CH JAY-DEE'S SKY ROCKET |
Miss Little Guys |
||||||
AM CH SKY ROCKET'S UPSTART (F) 02/06/1968 R621091; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S FIRST STAGE |
|||||
Tessie Tigerlily |
||||||
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING (F) 01/12/1971 R863821; Salt & Pepper
|
AM CH LADDIN OF ARADOR (M) R727755; Salt & Pepper
|
AM CH GANDALF OF ARADOR |
||||
AM CH FAERWYND OF ARADOR |
||||||
AM CH ORBIT'S LIFT OFF CDX (F) R677325; Salt & Pepper
|
AM CH ORBIT'S TIME TRAVELER |
|||||
AM CH JANHOF'S BON-BON OF ADFORD |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee |
|||
Walters' Irish Spring |
||||||
Walters' Black Out (F) 08/29/1974 AK70210; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
|||||
Walters' Licorice Twist |
||||||
Stuart's Gretchen (F) 07/17/1977 RA494570; Black
|
Griffin's Gunther OO Woodland (M) ;
|
Griffin's Woody Of Woodland |
||||
Melody Of Woodland Place |
||||||
Walker's Miss Fortune (F) 09/25/1972 RA001833; Black
|
Griffin's Woody Of Woodland |
|||||
Walker's Whiskers II |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee (M) 08/29/1974 RA170211; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
||
Walters' Licorice Twist |
||||||
Walters' Irish Spring (F) 01/13/1973 RA019648; Salt & Pepper
|
AM CH WALTERS' IRISH COFFEE |
|||||
Walters' Frostig Space Star |
||||||
Walters' Black Out (F) 08/29/1974 AK70210; Black
|
Walters' Jigger O'Tar (M) 06/25/1973 RA073400; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||
Walters' Angel Charmer |
||||||
Walters' Licorice Twist (F) 05/19/1973 RA064014; Black
|
AM CH WALTERS' IRISH COFFEE |
|||||
Saxon's Satan Shag |
||||||
Stuart's Gretchen (F) 07/17/1977 RA494570; Black
|
Griffin's Gunther OO Woodland (M) ;
|
Griffin's Woody Of Woodland (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH MANKIT'S SIGNAL GO |
|||
Flintrock's Hide-A-Way Heidi |
||||||
Melody Of Woodland Place (F) 11/07/1970 R869336; Salt & Pepper
|
AM CH DOREM MARKSMAN II |
|||||
Lowe's Elegance |
||||||
Walker's Miss Fortune (F) 09/25/1972 RA001833; Black
|
Griffin's Woody Of Woodland (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH MANKIT'S SIGNAL GO |
||||
Flintrock's Hide-A-Way Heidi |
||||||
Walker's Whiskers II (F) 07/20/1969 R714343; Black
|
Steven V Bernstein |
|||||
Griffin's Muffin |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee (M) 08/29/1974 RA170211; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
|
Walters' Licorice Twist |
||||||
Walters' Irish Spring (F) 01/13/1973 RA019648; Salt & Pepper
|
AM CH WALTERS' IRISH COFFEE |
|||||
Walters' Frostig Space Star |
||||||
Walters' Black Out (F) 08/29/1974 AK70210; Black
|
Walters' Jigger O'Tar (M) 06/25/1973 RA073400; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||
Walters' Angel Charmer |
||||||
Walters' Licorice Twist (F) 05/19/1973 RA064014; Black
|
AM CH WALTERS' IRISH COFFEE |
|||||
Saxon's Satan Shag |
||||||
Walters' Ebony Moontide (F) 08/15/1977 RA384362; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee (M) 08/29/1974 RA170211; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
|||
Walters' Licorice Twist |
||||||
Walters' Irish Spring (F) 01/13/1973 RA019648; Salt & Pepper
|
AM CH WALTERS' IRISH COFFEE |
|||||
Walters' Frostig Space Star |
||||||
Walters' Midnight Shadow (F) 01/27/1975 RA194439; Black
|
Walters' Jigger O'Tar (M) 06/25/1973 RA073400; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
||||
Walters' Angel Charmer |
||||||
Cinderella Von Heldenstein (F) 09/05/1973 RA10899;
|
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE (M) 07/14/1975 SF09065N76; Black
|
Uli V Gyldenlove (M) NHSB662951; Black
|
Racker V Alwinenhorst (M) PS49313; Black
|
Flips V Eckeloh |
||
HeikeV Alwinenhorst |
||||||
Brigite V Gyldenlove (F) NHSB371409; Black
|
INT CH OWID V TERMEERHOFEN |
|||||
Uteke |
||||||
Quiny V Gyldenlove (F) NH79638;
|
Falk V Immenhort (M) PS44897; Black
|
Gero V D Wallenstein Stadt |
||||
Dorle V D Wallenstein Stadt |
||||||
Femke V Gyldenlove (F) NH24534;
|
INT CH NLD CH GROG V NEU-DROSEDOW |
|||||
Brigite V Gyldenlove |
||||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA (F) 06/21/1983 SF18112683; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY (M) 02/14/1980 S178381; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS (M) 06/15/1971 R918197; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
|||
Gough's Ebony Echo |
||||||
CAN CH MUNCHKIN'S BLACK SHADOW PIXI (F) 05/29/1978 RA465772; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
|||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
||||||
NOR CH FIXUS COMCORONA (F) 03/15/1980 SF08785U80; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
||||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
||||||
INT CH NORD CH MALYA DIKY-DIKY (F) 02/03/1976 S4348677; Black
|
Juno V Immenhort |
|||||
GBR CH MALYA TONGA |
||||||
Willy Lee Black Lily (F) 02/10/1990 SF0679790; Black
|
Odin V D Steinhaeger Heide (M) 03/06/1987 SF0927589; Black
|
DEU CH JIMMY V D STEINHAGER HEIDE (M) 05/13/1980 PSZ 58736; Black
|
ITA CH DEU CH TONI V D STEINHAGER HEIDE (M) PSZ 56280; Black
|
DEU CH GAUNER V HINTERHOF (M) PSZ 55074; Black
|
||
Ulla V Elztl (F) PSZ 54847; Black
|
||||||
Perle V Winnloh (F) PSZ54579; Black
|
Racker V Alwinenhorst (M) PS49313; Black
|
Flips V Eckeloh (M) PS46342; Black
|
||||
HeikeV Alwinenhorst (F) PS41446; Black
|
||||||
Assy V Suresse (F) PSZ 52096; Black
|
||||||
S'Toxi VD Steinhager Heide (F) PSZ59855; Black
|
DEU CH JIMMY V D STEINHAGER HEIDE (M) 05/13/1980 PSZ 58736; Black
|
ITA CH DEU CH TONI V D STEINHAGER HEIDE (M) PSZ 56280; Black
|
DEU CH GAUNER V HINTERHOF (M) PSZ 55074; Black
|
|||
Ulla V Elztl (F) PSZ 54847; Black
|
||||||
Perle V Winnloh (F) PSZ54579; Black
|
Racker V Alwinenhorst (M) PS49313; Black
|
Flips V Eckeloh |
||||
HeikeV Alwinenhorst |
||||||
Assy V Suresse (F) PSZ 52096; Black
|
||||||
Kessi V D Steinhager Heide (F) 09/05/1976 PSZ56000; Black
|
DEU CH BOY V SUNGER (M) PSZ 50700; Black
|
|||||
Perle V Winnloh (F) PSZ54579; Black
|
Racker V Alwinenhorst (M) PS49313; Black
|
Flips V Eckeloh |
||||
HeikeV Alwinenhorst |
||||||
Assy V Suresse (F) PSZ 52096; Black
|
||||||
Peacemaker's Blk Royal Rose (F) 10/26/1988 SF3015488; Black
|
FIN CH SWE CH PEACEMAKER'S BLACK ENDURO (M) 05/25/1985 SF14065885; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING |
|
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Stuart's Gretchen |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Out |
||||||
Stuart's Gretchen (F) 07/17/1977 RA494570; Black
|
Griffin's Gunther OO Woodland |
|||||
Walker's Miss Fortune |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||
Walters' Black Out |
||||||
Walters' Ebony Moontide (F) 08/15/1977 RA384362; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Midnight Shadow |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE (M) 07/14/1975 SF09065N76; Black
|
Uli V Gyldenlove |
||||
Quiny V Gyldenlove |
||||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA (F) 06/21/1983 SF18112683; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||||
NOR CH FIXUS COMCORONA |
||||||
FIN CH FIXUS DOUBLE DESIGN (F) 06/30/1987 S4911487; Black
|
INT CH SWE CH SKANSEN'S I'M FIXUS FLASHFIRE (M) 10/11/1984 ; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
Skansen's Black Faxonia (F) 04/22/1981 S683023; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Trinket |
||||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL (F) 08/03/1978 S465994; Black
|
AM CH GOUGH'S BICENTENNIAL BLACK CDX |
|||||
AM CH KELLY'S CASSANDREA XAN |
||||||
Fixus Quick Witted Queen (F) 10/25/1984 S1058685; Black
|
SWE CH SUELEN BLACK MIROX YANKEE (M) 02/05/1982 S983582; Black
|
Aljamar Riot Gun (M) 05/06/1978 AK67922; Black
|
AM CH CAN CH ALJAMAR TOMMY GUN |
|||
Aljamar Riot Act |
||||||
Deliteful Dilemma Chien (F) 12/18/1975 RA284152; Black
|
Walsh's Frosty Blackberry |
|||||
Tanahome's Blac Mini Miss |
||||||
Fixus Derioca (F) 05/22/1980 S4006380; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
||||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
||||||
Fixus Accara (F) 09/21/1977 S5953477; Black
|
INT CH NORD CH MALYA FLIPPER |
|||||
INT CH NORD CH MALYA DIKY-DIKY |