Pedigree of:
Wakkaran Fortuna (F) 05/26/2015 FI4005915; Black |
||||||
FIN CH LVA CH HRV CH DOG-OTHO'S POSEIDON (M) 10/30/2012 FCA28578 FI3164013; Black
|
Feeling's Mambru (M) FCA21271; Black & Silver
|
Feeling's You Too (M) FCA10623; Black
|
Matraszepe Chambellan (M) FCA7966; White
|
|||
Mikes-Uti Xenia (F) FCA3697; Black
|
||||||
Feeling's Infinity (F) FCA7739;
|
Feeling's Yedi (M) FCA5756; Black
|
|||||
Mikes-Uti Xenia (F) FCA3697; Black
|
||||||
INT ARG BRZ CH DOG-OTHO'S CORDELLIA (F) FCA14034; Black Breeder: Ivana & Mariel Gonzales Thomas
|
Kingsport's Chopard Whyde (M) FCA10109; Black
|
Mr King's Why Not (M) CBKSPX0301067; White
|
INT CH BUONO OF SANT'LOUI (M) 11/06/1999 CBKSPX9906186; White
|
Alfin Sant'Loui (M) CBKRGSPX79403148; White
|
Richard De Fontineblue |
|
Northal's Promise |
||||||
Yasmin Of Sant'Loui (F) CBKCSPX9501719; White
|
BRA CH MICHAEL SCHNAPS DO O'BREIM |
|||||
AM CH SUELEN VON SANT'LOUI |
||||||
Bianca Of Sant'Loui (F) LOE1201043;
|
Whisk Von Sant'Loui (M) SPX9301329;
|
|||||
Blanca Of Sant'Loui (F) SPX9706191; White
|
Alfin Sant'Loui |
|||||
Yasmin Of Sant'Loui |
||||||
Debbie De La Noblesse (F) FCA965; Salt & Pepper
|
||||||
Moulin Rouge Wbb Von Portenschlag (F) FCA8338; Black
|
Mr King's Whisky (M) CBKCSPX0301066; White
|
INT CH BUONO OF SANT'LOUI (M) 11/06/1999 CBKSPX9906186; White
|
Alfin Sant'Loui (M) CBKRGSPX79403148; White
|
Richard De Fontineblue |
||
Northal's Promise |
||||||
Yasmin Of Sant'Loui (F) CBKCSPX9501719; White
|
BRA CH MICHAEL SCHNAPS DO O'BREIM |
|||||
AM CH SUELEN VON SANT'LOUI |
||||||
Blanca Of Sant'Loui (F) SPX9706191; White
|
Alfin Sant'Loui (M) CBKRGSPX79403148; White
|
Richard De Fontineblue |
||||
Northal's Promise |
||||||
Yasmin Of Sant'Loui (F) CBKCSPX9501719; White
|
BRA CH MICHAEL SCHNAPS DO O'BREIM |
|||||
AM CH SUELEN VON SANT'LOUI |
||||||
BB's Girl Kd Von Portenschlag (F) FCA5553; Salt & Pepper
|
AM CH BRA CH KARLSHOF KAISER OF TALILUNA (M) FCA2074RM21527601; Salt & Pepper
|
AM CH KARLSHOF KRISTOPHER KOLUMBUS (M) 11/17/1990 RL99506306; Salt & Pepper
|
AM CH PENLAN PERSNICKETY |
|||
AM CH KARLSHOF KORNUKOPIA |
||||||
Karlshof Karmella Kringle (F) 10/28/1995 RM15607604; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH KARLSHOF KING OF ROCK |
|||||
AM CH KARLSHOF KAPRICIOUS KRISTA |
||||||
Daphne Del Buen Ayre (F) FCA3510; Salt & Pepper
|
AM CH SEGUOLA HILLS ACT ONE (M) 10/22/1996 RM19366502; Salt & Pepper
|
AM CH GOUGH'S CLASS ACT O'PICKWICK |
||||
AM CH SHOME CAMELOT'S TWOPENCE |
||||||
Slotty Del Buen Ayre (F) ;
|
||||||
Wakkaran Olivia (F) 06/05/2010 FI4215810; Black
|
Wakkaran Helppo-Heikki (M) 10/25/2003 FIN4593103; Black
|
Big Beat Valorian (M) 12/27/2002 FIN3347803; Black
|
INT CH SR CH RUS CH FIN MVA POL CH CR CH PLAYBOY REZLARK (M) CMKU46620102 RKF1204555; Black
|
INT CH DNK CH DEU CH VDH CH DE RAYMA DANTE (M) VDH96ZS067907 LOE0762902; Black
|
INT CH PRT CH ESP CH DE RAYMA FAUSTO (M) 05/21/1993 VDH96ZS067907 LOE0564103; Black
|
ITA CH LUX CH ESP CH NIC-KO VAN DE HAVENSTAD |
ESP CH QUINET VAN DE HAVENSTAD |
||||||
De Rayma Samba (F) LOE0634036; Black
|
O'Happy Van De Havenstad |
|||||
De Rayma Olivia |
||||||
INT CH SR CH HUN CH AUT CH POL CH CR CH VINESSA VAN DE HAVENSTAD (F) CMKU402997; Black
|
POL CH O'NEAL VAN DE HAVENSTAD (M) LOSH651712; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD |
||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL |
||||||
INT CH LUX CH BEL CH QUEEN VD HAVENSTAD (F) LOSH0686513; Salt & Pepper
|
O'Happy Van De Havenstad |
|||||
INT CH LUX CH NLD CH BEL CH WW91 MINI VAN DE HAVENSTAD |
||||||
INT CH SUR CH CRI CH ORIANA'S ANDROIS (F) CMKU37759699 CMKUKM377596; Black
|
CZE CH JOFREY ANDROIS (M) CKSP130094; Black
|
INT CH CZE CH SVK CH POL CH CRI CH MATEUSZ Z ROGU OBFITOSCI (M) CKSP1094-9187; Black
|
POL CH LARRY V D MOOSHUTTEN |
|||
Liza Arbeca |
||||||
CZE CH ELIZABETH ANDROIS (F) 09/19/1988 CKSP881591; Black
|
Cil Kvent |
|||||
Adriana Androis |
||||||
Leedomaine Fair And Square Of Moldau (F) 06/09/1992 CKSKM30469294; Black
|
ZAF CH CHERMAR SILVER DREAM OF STARBURST (M) KUSAregBE033764; Salt & Pepper
|
ZAF CH SKYLINE'S AMBASSADOR TO NOREG |
||||
ZAF CH CHERMAR YANKEE DANCER |
||||||
ZAF CH SKANSEN'S MY FAIR LADY OF LEEDOMAINE (F) 05/25/1988 KUSACE000220; Black
|
Skansen's Alfie |
|||||
Skansen's Jolanda |
||||||
FIN CH BACKOUT'S HOT SCOTCH (F) 09/08/1993 SF4132693; Black
|
FIN CH EST CH PEACEMAKER'S BLACK QUATTRO (M) 12/16/1991 SF0255792; Black
|
FIN MVA PEACEMAKER'S BLACK ZEPHYR (M) 01/06/1990 SF0390890; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE |
|||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA |
||||||
FIN CH FIN CH EUW-91 WOEZEL V D SPIKKE (F) 02/19/1990 SF2935490; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder |
||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN |
||||||
Woanne V Winzerhaeusel (F) NHSB1536236;
|
Egon V D Tombola |
|||||
INT CH DEU CH KETTERLE V WINZERHAUSLE |
||||||
FIN CH BACKOUT'S ARRACK PUNCH (F) 03/03/1991 SF0764891; Black
|
FIN CH BRIGHT EYES BLACK BOOMERANG (M) 01/21/1989 SF0605889; Black
|
FIN CH SWE CH PEACEMAKER'S BLACK ENDURO (M) 05/25/1985 SF14065885; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
|||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
FIN CH SWE CH REBELS ELEGIA (F) 11/28/1985 SF30280A85; Black
|
Mirox Papapopper |
|||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE |
||||||
FIN CH OIDIN EMMANUEL (F) 12/04/1989 SF0391290; Black
|
FIN MVA REBELS CAPONE (M) 10/19/1984 SF25183384; Black
|
Walters' Black Symbol |
||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE |
||||||
FIN MVA OIDIN CARAMBA (F) 04/02/1988 SF1533988; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK GRAFFITI |
|||||
Rebels Elegant |
||||||
Wakkaran Wenla (F) 10/22/2007 FIN5678407; Black
|
DKJUBV-07 CHINON'S GOLDEN OPPORTUNITY (M) DK083982006;
|
Chinon's Tornado (M) DK052712004;
|
AM CH HILGIRT-JEBEMA OPERA GHOST (M) 08/31/1998 RM25172307; Black & Silver
|
AM CH GLENDORA'S GERSHOM NITE STAFF (M) RM19349402; Black
|
Jebema-Canada Night Staff |
|
Glendora's Machir Endeavor |
||||||
AM CH JEBEMA'S MUSIC OF THE NIGHT (F) 12/10/1994 RM13026601; Black
|
AM CH JEBEMA'S NIGHT STORMIN NORMAN |
|||||
AM CH BARCLAY SQUARE NAIVASHA GIRL |
||||||
INT CH SWE CH DNK CH KBHW-01 KBHV-02 DKW-02 CHINON'S LET'S BOOGIE (F) DK2150599;
|
DNK CH NOR CH MISSIKE'S BLACK MAGIC KICK-OFF (M) 07/14/1995 S4741395; Black
|
DNK CH SWE CH SKANSEN'S REGAL |
||||
Sagsvedjans Missalonghi Melody |
||||||
INT CH DNK CH CHINON'S BABYDOLL (F) 12/29/1992 DK0226793; Salt & Pepper
|
Harris Des Landrys |
|||||
INT CH DNK CH KLONDAIKES EASY |
||||||
Chinon's Pina Colada (F) DK128662002;
|
AM CH JEBEMA-HILGIRT NIGHT WAMPUM (M) RM33260401; Black
|
AM CH HILGIRT-JEBEMA OPERA GHOST (M) 08/31/1998 RM25172307; Black & Silver
|
AM CH GLENDORA'S GERSHOM NITE STAFF |
|||
AM CH JEBEMA'S MUSIC OF THE NIGHT |
||||||
AM CH JEBEMA-CANADA NIGHT POW-WOW (F) 02/24/1998 RM23487508; Black
|
AM CH CARMEL SPECIAL DARK |
|||||
AM CH JEBEMA'S-CANADA ELAN NOIRE |
||||||
SWE CH JEBEMA'S NITE N BUENOS AIRES (F) DK127242002; Black
|
Jebema-Bonirose's Ebony Ahmeer (M) 05/19/1999 RM27505901; Black
|
AM CH YASMAR'S H D RIDER |
||||
Tufford's Clamity Jane |
||||||
Hilgirt-Jebema On This Night (F) 08/18/1997 RM21638801; Black
|
Scandals Bold Gold Of Belgar |
|||||
AM CH JEBEMA'S MUSIC OF THE NIGHT |
||||||
Wakkaran Diivadonna (F) 06/10/2005 FIN3641805; Black
|
FIN CH SWE CH NOR CH PEACEMAKER'S BLACK RHAPSODY (M) 11/05/2001 FIN4417801; Black
|
FIN CH REINDALEN'S FERRARI (M) 06/25/1999 N1565999 FIN3186300; Black
|
NOR CH KAIRUF'S IGOR-VESLE-FRIKK (M) ;
|
Kelamin's Delighted Sunsport |
||
NOR CH KAIRUF'S CHIKITA PENNIE |
||||||
INT CH NORD CH FIN CH NOR CH PEACEMAKER'S BLACK Q-TIME (F) 12/19/1994 FIN1213495; Black
|
INT CH FIN CH DNK CH EST CH EUJW-91 FINW-92 PEACEMAKER'S BLACK DRAGON |
|||||
Peacemaker's Black Asa |
||||||
Willy Lee Black Kristen (F) 07/08/2000 FIN3382500; Black
|
FIN CH WILLY LEE BLACK RASCAL (M) 08/16/1998 FIN3736298; Black
|
INT CH FIN MVA SWE MVA EST MVA LTU MVA RUS MVA BY MVA RUJV-96 EUR-97 RKFV BODYGUARD REZLARK |
||||
FIN CH WILLY LEE BLACK SUSANNA |
||||||
Willy Lee Onyx (F) 02/10/1996 FIN2061896; Black
|
FIN CH SWE CH PEACEMAKER'S BLACK ENDURO |
|||||
Willy Lee Vicky |
||||||
Wakkaran Grand Slam (F) 11/20/2003 FIN4762803; Black
|
Syriusz Prima (M) FIN4061400;
|
POL CH SUPER SHERIFF OF SAMANTINO POLONICA (M) PKR46905; White
|
POL CH SUPER STAR MOLDAU NORTH |
|||
POL CH MAGMA INHAL SAMANTINO POLONICA |
||||||
Erotic Miss Rezlak (F) PKR53688;
|
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OCUS POCUS VAN DE HAVENSTAD |
|||||
Agata Rezlark |
||||||
Wakkaran Larizza (F) 04/23/2001 FIN2619401; Black
|
FIN CH WAKKARAN PETER PAN (M) 06/07/1999 FIN3151099; Black
|
FIN CH PEACEMAKER'S BICHO NEGRO |
||||
FIN CH WAKKARAN RIFFI |
||||||
Wakkaran Santra (F) 06/19/1996 FIN3447296; Black
|
FIN CH BRIGHT EYES BLACK CAPRICORN |
|||||
FIN CH BACKOUT'S HOT SCOTCH |