Pedigree of:
Wakkaran Caesar (M) 03/05/2006 FIN2389906; Black |
||||||
DNK CH CHINON'S QUICK ON THE TRIGGER (M) DK188102002;
|
AM CH JEBEMA-HILGIRT NIGHT WAMPUM (M) RM33260401; Black Breeder: Beverly J Pfaff Owner: Beverly J Pfaff
|
AM CH HILGIRT-JEBEMA OPERA GHOST (M) 08/31/1998 RM25172307; Black & Silver
|
AM CH GLENDORA'S GERSHOM NITE STAFF (M) RM19349402; Black
|
Jebema-Canada Night Staff (M) 12/29/1995 RM16195806; Black
|
AM CH SANDCASTLE'S COLOR MAGIC (M) 02/13/1994 RM10563505; Black
|
AM CH CAN CH BELGAR'S BLACK GOLD |
AM CH SANDCASTLE'S MAGIC DRAGON |
||||||
AM CH JEBEMA'S-CANADA ELAN NOIRE (F) 06/05/1995 RM08462902; Black
|
AM CH JEBEMA'S MODEL T OF YASMAR |
|||||
Jebema's Earth Angel |
||||||
Glendora's Machir Endeavor (F) 07/26/1997 RM11432703; Black
|
AM CH FELDMAR NIGHTSHADE (M) 01/16/1984 RA864234; Black & Silver
|
AM CH SUELEN RINGLEADER |
||||
Suelen Snow Fantasy |
||||||
Feldmar Summer Shadow (F) 04/09/1991 RM00938602; Black
|
AM CH FELDMAR PISTOL PETE |
|||||
Flo's Windjammer |
||||||
AM CH JEBEMA'S MUSIC OF THE NIGHT (F) 12/10/1994 RM13026601; Black
|
AM CH JEBEMA'S NIGHT STORMIN NORMAN (M) 09/15/1990 RL98683505; Black
|
Walters' Just Black (M) 12/13/1984 RA924853; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||
Walters' Ebony Vixen |
||||||
AM CH FELDMAR-JEBEMA NIGHT AND DAY (F) 05/17/1987 RB181456; Black & Silver
|
AM CH FELDMAR NIGHTSHADE |
|||||
Feldmar Snow Angel |
||||||
AM CH BARCLAY SQUARE NAIVASHA GIRL (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH RAMPAGE'S RUSH HOUR (M) 01/29/1991 RM00212304; Salt & Pepper
|
AM CH RAMPAGE'S EXPRESS MAIL |
||||
Rampage's Positive Attitude |
||||||
Barclay Square Scarboro Fair (F) ; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S WACO KID |
|||||
Barclay Square Brittaine |
||||||
AM CH JEBEMA-CANADA NIGHT POW-WOW (F) 02/24/1998 RM23487508; Black
|
AM CH CARMEL SPECIAL DARK (M) 09/25/1996 RM19147401; Black
|
AM CH CLASSIC MIDNIGHT COWBOY (M) RB079964; Black
|
AM CH CARMEL KNIGHT RIDER (M) 12/03/1982 RA815787; Black
|
AM CH AACHEN SLING SHOT |
||
AM CH CARMEL CINNAMON N HONEY |
||||||
Spring-Along Classic Heide (F) ; Black
|
AM CH CAROLANE'S GANGBUSTER |
|||||
AM CH SPRING-ALONG BLACK IRIS |
||||||
AM CH RAMPAGE'S CARMEL CANDY (F) 08/18/1992 RM07221201; Black & Silver
|
Rampage's Positive I D (M) 11/10/1990 RM00212201; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S REPRESENTATIVE |
||||
AM CH RAMPAGE'S THINK POSITIVE |
||||||
AM CH RAMPAGE'S ATTITUDE PLUS (F) 06/27/1989 RB349644; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S EXPRESS MAIL |
|||||
Rampage's Positive Attitude |
||||||
AM CH JEBEMA'S-CANADA ELAN NOIRE (F) 06/05/1995 RM08462902; Black
|
AM CH JEBEMA'S MODEL T OF YASMAR (M) 06/22/1992 RM05423302; Black
|
AM CH JEBEMA'S NIGHT STORMIN NORMAN (M) 09/15/1990 RL98683505; Black
|
Walters' Just Black |
|||
AM CH FELDMAR-JEBEMA NIGHT AND DAY |
||||||
AM CH DOL-MAR VIVACIOUS KAYLA CD (F) ; Black & Silver
|
AM CH FELDMAR PISTOL PETE |
|||||
Feldmar Flirtatious Tracy |
||||||
Jebema's Earth Angel (F) 09/15/1990 RL98683504; Black
|
Walters' Just Black (M) 12/13/1984 RA924853; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Ebony Vixen |
||||||
AM CH FELDMAR-JEBEMA NIGHT AND DAY (F) 05/17/1987 RB181456; Black & Silver
|
AM CH FELDMAR NIGHTSHADE |
|||||
Feldmar Snow Angel |
||||||
DNK CH CHINON'S LIVE N JIVE (F) DK2150499; Black Breeder: Helle Agerskov Owner: Helle Agerskov
|
DNK CH NOR CH MISSIKE'S BLACK MAGIC KICK-OFF (M) 07/14/1995 S4741395; Black
|
DNK CH SWE CH SKANSEN'S REGAL (M) 05/09/1993 DK0471294; Black
|
Skansen's Black Knut (M) 05/17/1986 RB054199; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|
Walters' Oso Black |
||||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT |
|||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL |
||||||
Skansen's Black Passport (F) 03/15/1991 RM01027401; Black
|
Enjoy's Mid-Evil Knight (M) RB287403; Black
|
Walters' Just Black |
||||
Enjoy's Vanna Blaque |
||||||
Skansen's Black Minx (F) 09/24/1988 RB268908; Black
|
Skansen's Black Knut |
|||||
Skansen's Black Isabelle |
||||||
Sagsvedjans Missalonghi Melody (F) S6336288; Black
|
SWE CH NOR CH PEPALFA'S IMPERIAL-IKE (M) 12/09/1985 S1212586; Black
|
NORD CH IMPACT'S HANDY HUBERT (M) 12/05/1982 S4140782; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||
NOR CH SWE CH IMPACT'S AFTER-ALL |
||||||
SWE CH PEPALFA'S FUNNY FACE (F) 05/24/1984 S3740084; Black
|
SWE CH SUELEN BLACK MIROX YANKEE |
|||||
SWE CH IMPACT'S FAN-C-FLYER |
||||||
Sagsvedjans Ali've-To-All (F) S4725482; Black
|
||||||
INT CH DNK CH CHINON'S BABYDOLL (F) 12/29/1992 DK0226793; Salt & Pepper
|
Harris Des Landrys (M) DK5848792; Black
|
INT CH DNK CH DEU CH ITA CH NLD CH BEL CH MCO MVA KLONDAIKES KARATE KID-N (M) 06/22/1987 LOIVC065116; Black
|
Schwips V Winzer Hausle (M) DK3479685; Black
|
DNK CH SONNY V HOHLERBERG |
||
INT CH DEU CH KETTERLE V WINZERHAUSLE |
||||||
DNK CH SKANSEN'S BLACK GEM (F) 07/31/1982 DK1316783; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT |
|||||
Skansen's Black Favorite |
||||||
Lolla-Bel V D Havenstad (F) LOSH605233; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||||
Walters' Oso Black |
||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS |
|||||
Jebema's Midnight Mariah |
||||||
INT CH DNK CH KLONDAIKES EASY (F) 03/06/1986 DK0875386; Black
|
INT CH DEU CH QUASTEL V D BAROCKSTADT (M) ; Salt & Pepper
|
Ischwas V Winzerhausle (M) PSZ59116; Black
|
INT CH AUT CH CHE CH DEU CH MICRO V PATTANAIRA |
|||
Eijeijei V Winzerhausle |
||||||
KSg HURGEL V WINZERHAUSLE (F) ; Black
|
Izon V D Feuerhand |
|||||
Eijeijei V Winzerhausle |
||||||
DNK CH SKANSEN'S BLACK GEM (F) 07/31/1982 DK1316783; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Trinket |
||||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT |
|||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL |
||||||
FIN CH TSVET NOCHI NEW WAVE (F) 11/16/2001 RKF1291561 FIN4372002; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH MV-98 FINW-98 NORDW-99 FINW-00 SEV-97 SEV-98 SEV-99 SEW-00 SEV-01 ULF VAN DE HAVENSTAD (M) S1450297; Black
|
POL CH O'NEAL VAN DE HAVENSTAD (M) LOSH651712; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Nagaika V Rattlerhof |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD (M) 12/09/1976 RA38867; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
|||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
||||||
Abiqua Lily Of The Valley (F) 10/01/1980 RA647129; Salt & Pepper
|
AM CH IRRENHAUS STAND OUT |
|||||
Abiqua Dare To Be Different |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||||
Walters' Oso Black |
||||||
Skansen's Black Heide (F) 02/24/1983 RA819226; Black
|
Skansen's Black Faust |
|||||
Skansen's Black Fay |
||||||
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OPIUM VAN DE HAVENSTAD (F) ; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD (M) 11/18/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE |
|||||
Tessa V Cronsbach |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD |
||||
Abiqua Lily Of The Valley |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Skansen's Black Heide |
||||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Rosi V Immenhort |
||||||
INT CH FIN CH RUS CH MDA CH CHANTAL SENSATION REZLARK (F) 09/28/1996 RKF0001895; Black
|
INT CH DEU VDH CH VDH CH DEU CH EUSG ROYAL VAN DE HAVENSTAD (M) 07/13/1993 VDHPSZ067335; Black
|
Skansen's Playboy (M) 04/12/1991 RM1028206; Black
|
Skansen's Black Knut (M) 05/17/1986 RB054199; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|
Walters' Oso Black |
||||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT |
|||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL |
||||||
Spring-Along Black Kalin (F) 11/25/1986 RB112883; Black
|
AM CH SPRING-ALONG NIGHT RIDER CD (M) 12/03/1982 RN06998503; Salt & Pepper
|
AM CH SPRING-ALONG BLACK PONY |
||||
Spring-Along Morning Glory |
||||||
Spring-Along Black Violet (F) 03/15/1983 RA819732; Black
|
AM CH HAIG'S BLACK RENAISSANCE |
|||||
AM CH SPRING-ALONG BLACK IRIS |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Rosi V Immenhort |
||||||
Agata Rezlark (F) CKSKM32869497; Black
|
INT CH CZE CH LEEDOMAINE MINSTREL MAN OF MOLDAU (M) ; Black
|
CZE CH SKANSEN'S NISSEN OF CRAMEERSHA (M) 04/27/1989 KUSACF000155; Black
|
Skansen's Black Knut (M) 05/17/1986 RB054199; Black
|
Walters' Black Thunder |
||
Skansen's Black Favorite |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Skansen's Black Heide |
||||||
ZAF CH SKANSEN'S MY FAIR LADY OF LEEDOMAINE (F) 05/25/1988 KUSACE000220; Black
|
Skansen's Alfie (M) 03/22/1987 RB174092; Black & Silver
|
AM CH BLACKHEATH'S PAGAN PURSUIT |
||||
Windy Pines Crafty Lady P K |
||||||
Skansen's Jolanda (F) 06/16/1985 RM32727905 KUSARA976670; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Schnuffy Schnopsnbourgh |
||||||
Janete Androis (F) 11/24/1991 CKS13029194; Black
|
INT CH CZE CH SVK CH POL CH CRI CH MATEUSZ Z ROGU OBFITOSCI (M) CKSP1094-9187; Black
|
POL CH LARRY V D MOOSHUTTEN (M) PKR55110; Black
|
||||
Liza Arbeca (F) PKR48097; Black
|
Ami Z Luzycy |
|||||
Castina Prima Samantino Polonica |
||||||
CZE CH ELIZABETH ANDROIS (F) 09/19/1988 CKSP881591; Black
|
Cil Kvent (M) CKSP1778284; Black
|
Erik Pekelny Vitr |
||||
Brita Romance Marianek |
||||||
Adriana Androis (F) 01/06/1985 CKSP168588; Black
|
Ricco V D Reussenburg |
|||||
Chiquita Z Jasvy |