Pedigree of:
Wakkaran Nappi (M) 06/29/2010 FI4211310; Black |
||||||
Dog-Otho's Tibet (M) 06/09/2007 FIN1134209; Black
|
Dog-Otho's Jumping Jack Flash De Los Siete Robles (M) FCA7528;
|
Alba's Imperative Wid-Do (M) FCA4821; Black
|
INT CH MEX MVA JAM'S PAUL MC' CARTNEY (M) FCA4174; Black
|
MEX CH JAM'S LUIS MIGUEL (M) FCMFCMV8053-A; Salt & Pepper
|
AM CH JERRY O'S SHARPSHOOTER O'DAREE (M) 04/10/1988 RB217669; Salt & Pepper
|
Jerry O's Target Practice CDX |
Bandsman N' Jerry O's Flirt |
||||||
INT CH MEX CH BEUCINDER'S SOOT N SATIN (F) ; Black & Silver
|
AM CH CAN CH BANDSMAN'S NEWSPRINT |
|||||
AM CH C-MARK'S IMAGE OF BLACKHEATH |
||||||
MEX CH KELLY'S DEBBIE IMAGE OF JAMS (F) 07/16/1992 FCMFCMX9359; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH BER CH MEX CH KELLY'S PEBWIN HALLALUJAH (M) 11/03/1988 RB213390789; Black
|
AM CH KELLY'S CHARWIN'S SPECTULAR |
||||
AM CH KELLY'S TOP OF THE LINE WHOOPIE |
||||||
Carolane's Northern Lights (F) ; Black
|
AM CH TOMEI SUPER STAR |
|||||
AM CH KELLY'S CAROLANE'S SHE'S FRESH |
||||||
Alba's Imperative Aitana (F) FCA1413; Black
|
||||||
Maja Von Kaftan (F) FCA4816;
|
Alba's Imperative Arnold (M) FCA1411; Black
|
|||||
Saron De Ventacan (F) FCA3963; Black
|
||||||
Moulin Rouge Wbb Von Portenschlag (F) FCA8338; Black
|
Mr King's Whisky (M) CBKCSPX0301066; White
|
INT CH BUONO OF SANT'LOUI (M) 11/06/1999 CBKSPX9906186; White
|
Alfin Sant'Loui (M) CBKRGSPX79403148; White
|
Richard De Fontineblue (M) RGSPA8905477; Salt & Pepper
|
Mister Jeck V Altenstadt |
|
Bethiny De La Maison Rouge |
||||||
Northal's Promise (F) RGSPJ8600322; Black & Silver
|
Igor Von Haus Viking |
|||||
Kate Do Morro Dos Ingleses |
||||||
Yasmin Of Sant'Loui (F) CBKCSPX9501719; White
|
BRA CH MICHAEL SCHNAPS DO O'BREIM (M) RGSPX9301751; Salt & Pepper
|
Crownpark Strider |
||||
Copini Do O'Breim |
||||||
AM CH SUELEN VON SANT'LOUI (F) CBKCSPX9301333; Salt & Pepper
|
Richard De Fontineblue |
|||||
Northal's Promise |
||||||
Blanca Of Sant'Loui (F) SPX9706191; White
|
Alfin Sant'Loui (M) CBKRGSPX79403148; White
|
Richard De Fontineblue (M) RGSPA8905477; Salt & Pepper
|
Mister Jeck V Altenstadt |
|||
Bethiny De La Maison Rouge |
||||||
Northal's Promise (F) RGSPJ8600322; Black & Silver
|
Igor Von Haus Viking |
|||||
Kate Do Morro Dos Ingleses |
||||||
Yasmin Of Sant'Loui (F) CBKCSPX9501719; White
|
BRA CH MICHAEL SCHNAPS DO O'BREIM (M) RGSPX9301751; Salt & Pepper
|
Crownpark Strider |
||||
Copini Do O'Breim |
||||||
AM CH SUELEN VON SANT'LOUI (F) CBKCSPX9301333; Salt & Pepper
|
Richard De Fontineblue |
|||||
Northal's Promise |
||||||
BB's Girl Kd Von Portenschlag (F) FCA5553; Salt & Pepper
|
AM CH BRA CH KARLSHOF KAISER OF TALILUNA (M) FCA2074RM21527601; Salt & Pepper
|
AM CH KARLSHOF KRISTOPHER KOLUMBUS (M) 11/17/1990 RL99506306; Salt & Pepper
|
AM CH PENLAN PERSNICKETY (M) RA916642; Salt & Pepper
|
AM CH VALHARRA'S PETER PAN |
||
AM CH PENLAN PRIDE'S PAGENTRY |
||||||
AM CH KARLSHOF KORNUKOPIA (F) 12/29/1986 RB136507; Salt & Pepper
|
AM CH PENLAN PROMISSORY |
|||||
AM CH KARLSHOF KOPAKOBANA |
||||||
Karlshof Karmella Kringle (F) 10/28/1995 RM15607604; Salt & Pepper
|
AM CH CAN CH KARLSHOF KING OF ROCK (M) 10/12/1994 RM12520201; Salt & Pepper
|
AM CH PENLAN PIECE OF THE ROCK |
||||
Rhondonhaus Karlshof Kamile |
||||||
AM CH KARLSHOF KAPRICIOUS KRISTA (F) 03/17/1992 RM04313304; Salt & Pepper
|
AM CH KARLSHOF KRISTOPHER KOLUMBUS |
|||||
CAN CH KARLSHOF KAPRICE KLASSIC |
||||||
Daphne Del Buen Ayre (F) FCA3510; Salt & Pepper
|
AM CH SEGUOLA HILLS ACT ONE (M) 10/22/1996 RM19366502; Salt & Pepper
|
AM CH GOUGH'S CLASS ACT O'PICKWICK (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH IRRENHAUS CLASSIC |
|||
Gough's Frosty Slippers |
||||||
AM CH SHOME CAMELOT'S TWOPENCE (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH RUEDESHEIM'S CAPITALIST |
|||||
Shome I'm Phantastique Too |
||||||
Slotty Del Buen Ayre (F) ;
|
||||||
FIN CH TSVET NOCHI NEW WAVE (F) 11/16/2001 RKF1291561 FIN4372002; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH MV-98 FINW-98 NORDW-99 FINW-00 SEV-97 SEV-98 SEV-99 SEW-00 SEV-01 ULF VAN DE HAVENSTAD (M) S1450297; Black
|
POL CH O'NEAL VAN DE HAVENSTAD (M) LOSH651712; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Nagaika V Rattlerhof |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD (M) 12/09/1976 RA38867; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
|||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
||||||
Abiqua Lily Of The Valley (F) 10/01/1980 RA647129; Salt & Pepper
|
AM CH IRRENHAUS STAND OUT |
|||||
Abiqua Dare To Be Different |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||||
Walters' Oso Black |
||||||
Skansen's Black Heide (F) 02/24/1983 RA819226; Black
|
Skansen's Black Faust |
|||||
Skansen's Black Fay |
||||||
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OPIUM VAN DE HAVENSTAD (F) ; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD (M) 11/18/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Hara V Cronsbach (F) PSZ61670; Black
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE |
|||||
Tessa V Cronsbach |
||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD |
||||
Abiqua Lily Of The Valley |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Skansen's Black Heide |
||||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Rosi V Immenhort |
||||||
INT CH FIN CH RUS CH MDA CH CHANTAL SENSATION REZLARK (F) 09/28/1996 RKF0001895; Black
|
INT CH DEU VDH CH VDH CH DEU CH EUSG ROYAL VAN DE HAVENSTAD (M) 07/13/1993 VDHPSZ067335; Black
|
Skansen's Playboy (M) 04/12/1991 RM1028206; Black
|
Skansen's Black Knut (M) 05/17/1986 RB054199; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|
Walters' Oso Black |
||||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT |
|||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL |
||||||
Spring-Along Black Kalin (F) 11/25/1986 RB112883; Black
|
AM CH SPRING-ALONG NIGHT RIDER CD (M) 12/03/1982 RN06998503; Salt & Pepper
|
AM CH SPRING-ALONG BLACK PONY |
||||
Spring-Along Morning Glory |
||||||
Spring-Along Black Violet (F) 03/15/1983 RA819732; Black
|
AM CH HAIG'S BLACK RENAISSANCE |
|||||
AM CH SPRING-ALONG BLACK IRIS |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER (M) 05/30/1978 RA444546; Black
|
AM CH KELLY'S BLACK ONYX |
||||
Lu-Hall's Aveleska Of Anfinger |
||||||
Nagaika V Rattlerhof (F) SHSB 316402; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Rosi V Immenhort |
||||||
Agata Rezlark (F) CKSKM32869497; Black
|
INT CH CZE CH LEEDOMAINE MINSTREL MAN OF MOLDAU (M) ; Black
|
CZE CH SKANSEN'S NISSEN OF CRAMEERSHA (M) 04/27/1989 KUSACF000155; Black
|
Skansen's Black Knut (M) 05/17/1986 RB054199; Black
|
Walters' Black Thunder |
||
Skansen's Black Favorite |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Skansen's Black Heide |
||||||
ZAF CH SKANSEN'S MY FAIR LADY OF LEEDOMAINE (F) 05/25/1988 KUSACE000220; Black
|
Skansen's Alfie (M) 03/22/1987 RB174092; Black & Silver
|
AM CH BLACKHEATH'S PAGAN PURSUIT |
||||
Windy Pines Crafty Lady P K |
||||||
Skansen's Jolanda (F) 06/16/1985 RM32727905 KUSARA976670; Black
|
Walters' Black Thunder |
|||||
Schnuffy Schnopsnbourgh |
||||||
Janete Androis (F) 11/24/1991 CKS13029194; Black
|
INT CH CZE CH SVK CH POL CH CRI CH MATEUSZ Z ROGU OBFITOSCI (M) CKSP1094-9187; Black
|
POL CH LARRY V D MOOSHUTTEN (M) PKR55110; Black
|
||||
Liza Arbeca (F) PKR48097; Black
|
Ami Z Luzycy |
|||||
Castina Prima Samantino Polonica |
||||||
CZE CH ELIZABETH ANDROIS (F) 09/19/1988 CKSP881591; Black
|
Cil Kvent (M) CKSP1778284; Black
|
Erik Pekelny Vitr |
||||
Brita Romance Marianek |
||||||
Adriana Androis (F) 01/06/1985 CKSP168588; Black
|
Ricco V D Reussenburg |
|||||
Chiquita Z Jasvy |