Pedigree of:
Wigsands Z Tabe (F) 10/26/1979 SF24545F79; Black & Silver |
|||||
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black Breeder: Alice E Gough Owner: Alice E Gough
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD (M) 01/13/1970 R775001; Black Breeder: Alice E Gough Owner: Alice E Gough
|
Gough's Ebony Royal Guardsman (M) 04/25/1966 R511544; Black
|
Jovinus Rodin Of Anfiger (M) 02/17/1964 R387976; Black
|
GBR CH JOVINUS MALYA SWANEE (M) 05/07/1961 KCSB 2114AV; Black
|
Frodi V.D. Rekelhof |
ITA CH NIXI DEI DIAVOLI NERI |
|||||
Jovinus Risotto (F) 03/01/1960 KCSB 2074AU; Black
|
GBR CH JOVINUS ROXBURGH |
||||
Jovinus Ravenna |
|||||
Gough's Pickwick Silver Belle CD (F) 12/17/1962 R343751; Salt & Pepper
|
AM CH HELARRY'S RUFF STUFF (M) 06/21/1960 R271812; Salt & Pepper
|
AM CH MELDON'S RUFFIAN |
|||
Helarry's Delsey |
|||||
Gough's Pickwick Angel (F) R313216; Salt & Pepper
|
AM CH HELARRY'S DANNY BOY |
||||
Pickwick's Blueberry Muffin |
|||||
Sylva Sprite Megan Of Longleat (F) R758195; Black & Silver
|
Sylva Sprite Chimney Sweep (M) CKCSTB662069; Black & Silver
|
CAN CH WALSH'S FROSTY CHARMER CD (M) 05/08/1963 R356003; Black & Silver
|
Walsh's Frosty Beau |
||
Walsh's Peanuts |
|||||
Walsh's Expert Flirt CAN CD (F) ; Salt & Pepper
|
Walsh's Frosty Beau |
||||
Blikaywin Little Sister |
|||||
CAN CH SYLVA SPRITE FRILLS & JADE (F) CKCSTB666618; Black & Silver
|
CAN CH WALSH'S FROSTY CHARMER CD (M) 05/08/1963 R356003; Black & Silver
|
Walsh's Frosty Beau |
|||
Walsh's Peanuts |
|||||
Walsh's Frosted Ebony (F) R323181; Black & Silver
|
AM CH DUKE OF EARLDORF |
||||
Princess Penelope II |
|||||
Gough's Ebony Heavens To Betsy (F) 08/18/1974 AK04513; Black Breeder: Alice E Gough Owner: Alice E Gough
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS (M) 06/15/1971 R918197; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD (M) 01/13/1970 R775001; Black
|
Gough's Ebony Royal Guardsman (M) 04/25/1966 R511544; Black
|
Jovinus Rodin Of Anfiger |
|
Gough's Pickwick Silver Belle CD |
|||||
Sylva Sprite Megan Of Longleat (F) R758195; Black & Silver
|
Sylva Sprite Chimney Sweep |
||||
CAN CH SYLVA SPRITE FRILLS & JADE |
|||||
Gough's Ebony Echo (F) 12/10/1969 R770841; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S SILVER FRANCHISE CD (M) 02/02/1966 R476529; Salt & Pepper
|
AM CH PICKWICK'S GW KIM KIM |
|||
Gough's Silver Contessa |
|||||
Wynncliff Blacque Bianca (F) R616064; Black
|
Gough's Ebony Jetstream |
||||
Wynncliff Blacque Sugar CD |
|||||
Gough's Ebony Lady Of The Night (F) AK59161; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD (M) 01/13/1970 R775001; Black
|
Gough's Ebony Royal Guardsman (M) 04/25/1966 R511544; Black
|
Jovinus Rodin Of Anfiger |
||
Gough's Pickwick Silver Belle CD |
|||||
Sylva Sprite Megan Of Longleat (F) R758195; Black & Silver
|
Sylva Sprite Chimney Sweep |
||||
CAN CH SYLVA SPRITE FRILLS & JADE |
|||||
Gough's Frosted Gem Of Minio (F) 08/19/1971 R974910; Black & Silver
|
AM CH CAN CH SYLVA SPRITE SNOWY MITTENS (M) 07/13/1969 AK90997; Black & Silver
|
CAN CH EASTWIGHT SEA-VOYAGER CD |
|||
Sylva Sprite Ceratina |
|||||
Gough's Dark Frosted Pewter (F) 02/03/1970 R775002; Salt & Pepper
|
Wynncliff's Darque Domino |
||||
Gough's Ebony Raggedy Ann |
|||||
INT CH POL CH HJ MVA MYLLYKALLION ODI (F) 05/04/1973 SF13716A73; Black
|
Brandogs Eddie (M) SF0454669;
|
Timi (M) SF0032963; Black
|
Dicky Av Rosenhoi (M) SF0176961; Black
|
Hardy Des Petita Cowboys (M) LOSH181536; Black
|
|
Quintchen V Eichborn (F) PS28847; Black
|
|||||
Kajsa Va Ros-Loge (F) SF1035760; Black
|
Tunnes V Eichbron (M) ;
|
Flaps V D Mattenburg |
|||
Rosinchen V Eichborn |
|||||
Bjorkedals Sessan (F) SF0147155;
|
|||||
Louhihovin Debbie (F) SF1370165;
|
INT CH KECK V EINSIEDLERHOF (M) SF0822364; Black
|
INT CH BLITZ V VOGELWOOG (M) PS34380; Black
|
INT CH DORN V BEXBACH |
||
Enzi V Kauzenbert |
|||||
Barbel V D Knabenhaus (F) PS34995; Black
|
AM CH MOHR V GROSS WISEBADEN |
||||
Nora V Rosengarten |
|||||
Dixi Av Rosenhoi (F) 01/01/1961 ; Black
|
Hardy Des Petita Cowboys (M) LOSH181536; Black
|
||||
Quintchen V Eichborn (F) PS28847; Black
|
|||||
INT CH POHJ MVA FIN TVA AV AV SPADERASS SURPRIS (F) ; Black
|
INT CH NORD CH SAHIB ALI AV SPADERASS (M) SF1036463; Black
|
Dicky Av Rosenhoi (M) SF0176961; Black
|
Hardy Des Petita Cowboys (M) LOSH181536; Black
|
||
Quintchen V Eichborn (F) PS28847; Black
|
|||||
INT CH NORD CH KESSY V EINSIEDLERHOF (F) SF0822464; Black
|
INT CH BLITZ V VOGELWOOG (M) PS34380; Black
|
INT CH DORN V BEXBACH |
|||
Enzi V Kauzenbert |
|||||
Barbel V D Knabenhaus (F) PS34995; Black
|
AM CH MOHR V GROSS WISEBADEN |
||||
Nora V Rosengarten |
|||||
INT CH NORD CH KESSY V EINSIEDLERHOF (F) SF0822464; Black
|
INT CH BLITZ V VOGELWOOG (M) PS34380; Black
|
INT CH DORN V BEXBACH (M) U000000835 PS28941; Black
|
INT CH BODO V. RIEDWALD |
||
Anita V Bexbach |
|||||
Enzi V Kauzenbert (F) PS29376;
|
INT CH BODO V. RIEDWALD |
||||
Ivette V Nassauerhoe |
|||||
Barbel V D Knabenhaus (F) PS34995; Black
|
AM CH MOHR V GROSS WISEBADEN (M) PS31483; Black
|
INT CH ETZEL V D HEINRICHSBURG |
|||
Nora V Rosengarten (F) PS32288; Black
|
|||||