Pedigree of:
Uniquemate's Black Bernard (M) 06/27/2009 ; Black |
|||||||
FIN CH FINJW-06 YACAMAS BENEDICTUS (M) 09/08/2005 FIN4568405; Black
|
FIN CH EISERN MOZART (M) 10/04/1998 FIN3801298; Black
|
INT CH FIN MVA SWE MVA EST MVA LTU MVA RUS MVA BY MVA RUJV-96 EUR-97 RKFV BODYGUARD REZLARK (M) 07/15/1995 CMKU366495 RKF0000995 FIN3491199; Black
|
INT CH CZE CH LEEDOMAINE MINSTREL MAN OF MOLDAU (M) ; Black
|
CZE CH SKANSEN'S NISSEN OF CRAMEERSHA (M) 04/27/1989 KUSACF000155; Black
|
Skansen's Black Knut (M) 05/17/1986 RB054199; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
Walters' Oso Black |
|||||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT |
||||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL |
|||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||||
Walters' Oso Black |
|||||||
Skansen's Black Heide (F) 02/24/1983 RA819226; Black
|
Skansen's Black Faust |
||||||
Skansen's Black Fay |
|||||||
ZAF CH SKANSEN'S MY FAIR LADY OF LEEDOMAINE (F) 05/25/1988 KUSACE000220; Black
|
Skansen's Alfie (M) 03/22/1987 RB174092; Black & Silver
|
AM CH BLACKHEATH'S PAGAN PURSUIT (M) 12/16/1985 RB027671 RL803586; Black & Silver
|
AM CH REPITITION'S MIRROR MAN CD |
||||
Blackheath's Silver Slippers |
|||||||
Windy Pines Crafty Lady P K (F) 12/03/1983 RA870074; Black & Silver
|
Sercatep's Boom Boom Of Rob-Hil |
||||||
Windy Pines Black Jezabell |
|||||||
Skansen's Jolanda (F) 06/16/1985 RM32727905 KUSARA976670; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||||
Walters' Oso Black |
|||||||
Schnuffy Schnopsnbourgh (F) 09/12/1982 RA771001; Black
|
Poppy Krups |
||||||
Heidi Von Dittersgough |
|||||||
Janete Androis (F) 11/24/1991 CKS13029194; Black
|
INT CH CZE CH SVK CH POL CH CRI CH MATEUSZ Z ROGU OBFITOSCI (M) CKSP1094-9187; Black
|
POL CH LARRY V D MOOSHUTTEN (M) PKR55110; Black
|
|||||
Liza Arbeca (F) PKR48097; Black
|
Ami Z Luzycy (M) PKR.O-CXXIII-32042; Black
|
DEU CH FARRYL V ROHRTEICH |
|||||
Emma Bobby |
|||||||
Castina Prima Samantino Polonica (F) PKR39546; Black
|
POL CH BONGO OD ASI |
||||||
Cassi Nigeria |
|||||||
CZE CH ELIZABETH ANDROIS (F) 09/19/1988 CKSP881591; Black
|
Cil Kvent (M) CKSP1778284; Black
|
Erik Pekelny Vitr (M) ; Black
|
Baddy Tonvery |
||||
Asa Laskovsky Potok |
|||||||
Brita Romance Marianek (F) ; Black
|
Andy Brylla |
||||||
Aina od Martinky |
|||||||
Adriana Androis (F) 01/06/1985 CKSP168588; Black
|
Ricco V D Reussenburg (M) PSZ59815; Black
|
GER CH AMIGO V TERZENBRUNN |
|||||
Olla V D Reussenburg |
|||||||
Chiquita Z Jasvy (F) 01/28/1982 ; Black
|
Borek Od Tri Tloustiku |
||||||
Duna Z Hranicni Meze |
|||||||
INT CH FIN CH SWE CH EST CH EEW-99 EISERN EINEKLEINE ELSA (F) 09/18/1995 FIN4668195; Black
|
Black Drop Samuel (M) 02/24/1992 SF0887792; Black
|
Dino V D Barockstadt (M) PSZ63703; Black
|
SWE MVA FIXUS PROPER MAN (M) 01/01/1984 S5629684; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
|||||||
SWE CH FIXUS INKI-DINKI (F) 01/01/1982 S6194582; Black
|
INT CH NORD CH MALYA FLIPPER |
||||||
SWE CH FIXUS FAI-FLY-HIGH |
|||||||
Praiz Kefi-Blackdrop (F) 06/30/1983 S5098883S; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY (M) 02/14/1980 S178381; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
|||||
CAN CH MUNCHKIN'S BLACK SHADOW PIXI |
|||||||
FIN CH SWE CH IMPACT'S DAZZLING DAISY (F) 09/08/1980 S873480; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT |
||||||
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY DUB'L TRUB'L |
|||||||
FIN CH BLACK DROP HANA (F) 06/13/1986 SF1829386; Black
|
SWE MVA FIXUS PROPER MAN (M) 01/01/1984 S5629684; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
||||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
|||||||
SWE CH FIXUS INKI-DINKI (F) 01/01/1982 S6194582; Black
|
INT CH NORD CH MALYA FLIPPER |
||||||
SWE CH FIXUS FAI-FLY-HIGH |
|||||||
Praiz Kefi-Blackdrop (F) 06/30/1983 S5098883S; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY (M) 02/14/1980 S178381; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
|||||
CAN CH MUNCHKIN'S BLACK SHADOW PIXI |
|||||||
FIN CH SWE CH IMPACT'S DAZZLING DAISY (F) 09/08/1980 S873480; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT |
||||||
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY DUB'L TRUB'L |
|||||||
FIN CH BLACK DROP TEKLA (F) 03/20/1994 SF2229994; Black
|
FIN CH BLACK DROP PEPE (M) 05/20/1991 SF2145591; Black
|
FIN CH BRIGHT EYES BLACK CEASAR (M) 01/23/1990 SF0707590; Black
|
FIN CH BLACK DROP KERMIT (M) 07/19/1988 SF2181788; Black
|
Impact's Prim'N Proper |
|||
FIN CH BLACK DROP HANA |
|||||||
FIN CH SWE CH REBELS ELEGIA (F) 11/28/1985 SF30280A85; Black
|
Mirox Papapopper |
||||||
INT CH NORD CH WIGSANDS Z GRAZIE |
|||||||
Black Drop Lorelei (F) 07/31/1989 SF2420389; Black
|
DEU CH GRISCHA V D NIERSAUVE (M) PSZ62814; Black
|
DEU CH ULF V. FILSENBERG |
|||||
DEU CH PEESKA V WINZERHAUSLE |
|||||||
FIN CH BLACK DROP HANA (F) 06/13/1986 SF1829386; Black
|
SWE MVA FIXUS PROPER MAN |
||||||
Praiz Kefi-Blackdrop |
|||||||
FIN CH BLACK DROP RIMPULA (F) 11/08/1991 SF4423691; Black
|
FIN MVA BLACK DROP NAPOLEON (M) 11/04/1990 SF3888090; Black
|
Malya Uimpy (M) LOI053563;
|
Malya Ebonite |
||||
Malya Dilla |
|||||||
FIN CH BLACK DROP HANA (F) 06/13/1986 SF1829386; Black
|
SWE MVA FIXUS PROPER MAN |
||||||
Praiz Kefi-Blackdrop |
|||||||
Black Drop Irina Minizer (F) 08/20/1987 SF2384087; Black
|
SWE MVA FIXUS PROPER MAN (M) 01/01/1984 S5629684; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT |
|||||
SWE CH FIXUS INKI-DINKI |
|||||||
Praiz Kefi-Blackdrop (F) 06/30/1983 S5098883S; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
||||||
FIN CH SWE CH IMPACT'S DAZZLING DAISY |
|||||||
Yaco Hermes (F) 05/03/2002 PKR71487 FIN3733602; Black
|
INT CH FIN CH POL JCH EST CH RUS CH LUCKY LEE REZLARK (M) PKRII-65935; Black
|
INT CH XMAGICMAN VAN DE HAVENSTAD (M) CMKU41949800; Black
|
INT CH EST CH FRA CH RUS CH UKR CH NLD CH LUX CH BEL CH UNIVER V D HAVENSTAD (M) 07/18/1986 LOSH783471; Black
|
POL CH O'NEAL VAN DE HAVENSTAD (M) LOSH651712; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder |
|
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN |
|||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler |
||||||
Skansen's Black Imitation |
|||||||
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OPIUM VAN DE HAVENSTAD (F) ; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD |
|||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL |
|||||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
||||||
Nancy V Achter de Hoven |
|||||||
INT CH LUX CH NDL CH UPTOP VAN DE HAVENSTAD (F) 04/17/1996 LOSH77061; Black
|
POL CH O'NEAL VAN DE HAVENSTAD (M) LOSH651712; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder |
||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN |
|||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler |
||||||
Skansen's Black Imitation |
|||||||
INT CH LUX CH NLD CH BEL CH WW91 MINI VAN DE HAVENSTAD (F) 09/03/1988 LOSH614990; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||||
Walters' Oso Black |
|||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS |
||||||
Jebema's Midnight Mariah |
|||||||
INT CH SR CH HUN CH AUT CH POL CH CR CH VINESSA VAN DE HAVENSTAD (F) CMKU402997; Black
|
POL CH O'NEAL VAN DE HAVENSTAD (M) LOSH651712; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
Walters' Oso Black |
|||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
||||||
Nancy V Achter de Hoven |
|||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler (M) 01/19/1982 RA709396; Black
|
AM CH CAN CH GOUGH'S EBONY ROYAL KNIGHT CD |
|||||
Abiqua Lily Of The Valley |
|||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder |
||||||
Skansen's Black Heide |
|||||||
INT CH LUX CH BEL CH QUEEN VD HAVENSTAD (F) LOSH0686513; Salt & Pepper
|
O'Happy Van De Havenstad (M) 04/04/1990 LOSH645358; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD |
||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL |
|||||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
||||||
Nancy V Achter de Hoven |
|||||||
INT CH LUX CH NLD CH BEL CH WW91 MINI VAN DE HAVENSTAD (F) 09/03/1988 LOSH614990; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||||
Walters' Oso Black |
|||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS |
||||||
Jebema's Midnight Mariah |
|||||||
POL JCH POL CH OPIUM V D SPIKKE (F) PKR41127;
|
Jebema's Canada Nite Archangel (M) NHSB1950707;
|
AM CH INT CH VAKKERVIEW'S BELGAR FRITZ (M) 12/05/1992 RM10426701; Black
|
CAN CH BELGAR'S CLASSIC VAKKERVIEW (M) 03/01/1992 ; Black
|
CAN CH BELGAR'S ENSIGN IN BLACK (M) 01/03/1991 RL99923101; Black
|
AM CH CAN CH SANDCASTLE'S LADIES CHOICE |
||
Sandcastle's Shadowdancer |
|||||||
Belgar's Heidi Von Achin (F) ; Black
|
AM CH KELVERCREST MIDNIGHT CALLER |
||||||
Belgar's Kedar Of Sandcastle |
|||||||
Vakkerview's Class Act (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH HI 'N' MIGHTY OF HANSENHAUS (M) RA591078; Salt & Pepper
|
AM CH PENLAN CHECKMATE |
|||||
AM CH LOVE-A-LOT HANSENHAUS |
|||||||
L'il Ellie Traipsing (F) ; Salt & Pepper
|
Little Tramp Traipsing |
||||||
Dearest Luv Of Miss Moonglow |
|||||||
Jebema's Earth Angel (F) 09/15/1990 RL98683504; Black
|
Walters' Just Black (M) 12/13/1984 RA924853; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee |
||||
Walters' Irish Spring |
|||||||
Walters' Ebony Vixen (F) 03/07/1981 RA637009; Black
|
JAP CH WALTERS' EBONY SNOWMAN |
||||||
Walters' Oso Black |
|||||||
AM CH FELDMAR-JEBEMA NIGHT AND DAY (F) 05/17/1987 RB181456; Black & Silver
|
AM CH FELDMAR NIGHTSHADE (M) 01/16/1984 RA864234; Black & Silver
|
AM CH SUELEN RINGLEADER |
|||||
Suelen Snow Fantasy |
|||||||
Feldmar Snow Angel (F) 06/26/1984 RA899726; Black & Silver
|
AM CH SUELEN FELDMAR SNOWMOBILE |
||||||
Feldmar Galewood Snow Storm CDX |
|||||||
Tara V D Spikke (F) NHSB1855240;
|
AM CH ENJOY'S BLAQUE CORVETTE (M) RB342907; Black
|
AM CH BLACKHEATH'S PAGAN PURSUIT (M) 12/16/1985 RB027671 RL803586; Black & Silver
|
AM CH REPITITION'S MIRROR MAN CD (M) 05/05/1983 RA854161; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S WACO KID |
|||
AM CH RO-SEAN'S MAIDEN WARRIOR |
|||||||
Blackheath's Silver Slippers (F) 05/02/1983 RA809382; Black & Silver
|
AM CH ALJAMAR HOT ICE CD |
||||||
Gough's Frosty Love Song |
|||||||
AM CH TRAGA'S N JOY CHELENE N NITE (F) 05/14/1986 RB042544 SBRB042544; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS (M) 11/15/1984 RA9679735; Black
|
AM CH JEBEMA'S MIDNIGHT MAVERICK |
|||||
Rob-Hil Blaque Ni-Coal |
|||||||
Traga's Dinah Mite (F) 09/08/1984 RA950162; Black
|
AM CH REGENCY'S SHOT IN THE DARK |
||||||
Repitition's Frosted Onyx |
|||||||
Tulip V D Spikke (F) 01/07/1990 NHSB1684732; Black
|
Yoeri Bobo V Maifreste (M) NHSB1524559; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
|||||||
Wendy V H Hannieshonk (F) NHSB1427605; Black
|
NLD CH HISKE V ACHTER DE HOVEN |
||||||
Aradja V D Puttershoef |
|||||||
Judith V D Spikke (F) 08/07/1987 NHSB1556232; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
|||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
|||||||
Yssel V D Barockstadt (F) PSZ61972 NHSB1400395; Black
|
Krambas V Winzerhausle |
||||||
DEU CH TAPSI V D BAROCKSTADT |
|||||||
Peacemaker's Black T-Unique (F) 04/19/2005 FI3195509; Black
|
FIN CH PEACEMAKER'S BLACK FIDEL (M) 05/13/1999 FIN2475499; Black
|
Mauschen Heros (M) 05/02/1994 SF3183294; Black
|
FIN CH SWE CH PEACEMAKER'S BLACK ENDURO (M) 05/25/1985 SF14065885; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING |
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING |
|||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||||
Stuart's Gretchen |
|||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
|||||
Walters' Black Out |
|||||||
Stuart's Gretchen (F) 07/17/1977 RA494570; Black
|
Griffin's Gunther OO Woodland |
||||||
Walker's Miss Fortune |
|||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Out |
|||||||
Walters' Ebony Moontide (F) 08/15/1977 RA384362; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||||
Walters' Midnight Shadow |
|||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE (M) 07/14/1975 SF09065N76; Black
|
Uli V Gyldenlove |
|||||
Quiny V Gyldenlove |
|||||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA (F) 06/21/1983 SF18112683; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
||||||
NOR CH FIXUS COMCORONA |
|||||||
Zornoi Galina (F) 11/25/1991 SF4383591; Black
|
Asku (M) 07/06/1987 ; Black
|
FIN OCH WIGSANDS Z DINO (M) 01/12/1983 ; Black
|
INT CH NORD CH FIXUS COMCOZZO (M) 03/15/1980 SF04002D81; Black & Silver
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT |
|||
INT CH NORD CH MALYA DIKY-DIKY |
|||||||
Av Spaderass Milia (F) 04/25/1977 SF16287F77; Black
|
INT CH NORD CH MALYA FLIPPER |
||||||
INT CH POL HJ MVA MINORE GILA |
|||||||
Minore Fanita (F) 03/06/1985 SF05120N85; Black
|
FIN CH IMPACT'S HE-MAN HECTOR (M) 05/12/1982 SF23324G82; Black
|
SWE CH FIN CH MUNCHKIN'S B WOODHAVEN COPY |
|||||
NOR CH SWE CH IMPACT'S AFTER-ALL |
|||||||
Minore Quinte (F) 07/15/1981 SF20749L81; Black
|
INT CH NORD CH FIXUS COMCOZZO |
||||||
Minore Juliska |
|||||||
Elfi V D Erbprinz Philipp Huette (F) 03/28/1989 SF2372089; Black
|
Bodo V Piastenturm (M) PSZ62731;
|
Ischwas V Winzerhausle (M) PSZ59116; Black
|
INT CH AUT CH CHE CH DEU CH MICRO V PATTANAIRA |
||||
Eijeijei V Winzerhausle |
|||||||
Adda V Grimmenstein (F) PSZ58903;
|
Bery V D Maushohle |
||||||
Jacky V Dingen |
|||||||
Rena V D Erbprinz Philipp Hutte (F) PSZ62856;
|
DEU CH DAX V D ERBPRINZ PHILIPP HUTTE (M) PSZ60071; Black
|
DEU CH ULI V D BARBAROSSA STADT |
|||||
DEU CH DAGGI V D ERBPRIZN PHILIPP HUTTE |
|||||||
Kaja V D Erbprinz Philipp Hutte (F) PSZ61495;
|
DEU CH ULI V D BARBAROSSA STADT |
||||||
Ischanette V Winzerhausle |
|||||||
Peacemaker's Black Kiss (F) 10/21/1994 SF5024794; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK GRAFFITI (M) SF2560986; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee (M) 08/29/1974 RA170211; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
||
Walters' Licorice Twist |
|||||||
Walters' Irish Spring (F) 01/13/1973 RA019648; Salt & Pepper
|
AM CH WALTERS' IRISH COFFEE |
||||||
Walters' Frostig Space Star |
|||||||
Walters' Black Out (F) 08/29/1974 AK70210; Black
|
Walters' Jigger O'Tar (M) 06/25/1973 RA073400; Black
|
AM CH WOODHAVEN'S BLACK GOUGH DROPS |
|||||
Walters' Angel Charmer |
|||||||
Walters' Licorice Twist (F) 05/19/1973 RA064014; Black
|
AM CH WALTERS' IRISH COFFEE |
||||||
Saxon's Satan Shag |
|||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS (M) 01/05/1976 RA264065; Black
|
Walters' Black Coffee |
||||
Walters' Irish Spring |
|||||||
Walters' Black Out (F) 08/29/1974 AK70210; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
||||||
Walters' Licorice Twist |
|||||||
Far Out Black Dot (F) 03/18/1976 AK79801835; Black
|
Walters' Black Coffee (M) 08/29/1974 RA170211; Black
|
Walters' Jigger O'Tar |
|||||
Walters' Licorice Twist |
|||||||
Walters' April Edition (F) 04/21/1971 R861306; Salt & Pepper
|
AM CH BLYTHEWOOD MR SANDMAN |
||||||
Walters' Rare Edition |
|||||||
Peacemaker's Black Bonbon (F) 07/15/1993 SF3040693; Black
|
FIN CH WIGSANDS Z ROCCO (M) 11/29/1986 SF0029987; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE (M) 07/14/1975 SF09065N76; Black
|
Uli V Gyldenlove (M) NHSB662951; Black
|
Racker V Alwinenhorst |
|||
Brigite V Gyldenlove |
|||||||
Quiny V Gyldenlove (F) NH79638;
|
Falk V Immenhort |
||||||
Femke V Gyldenlove |
|||||||
NOR CH FIXUS COMCORONA (F) 03/15/1980 SF08785U80; Black
|
INT CH NORD CH GOUGH'S EBONY EDGE OF KNIGHT (M) 12/09/1976 S1174478; Black
|
Gough's Ebony Knight Longleat CD |
|||||
Gough's Ebony Heavens To Betsy |
|||||||
INT CH NORD CH MALYA DIKY-DIKY (F) 02/03/1976 S4348677; Black
|
Juno V Immenhort |
||||||
GBR CH MALYA TONGA |
|||||||
FIN CH PEACEMAKER'S BLACK LUXURY (F) 10/13/1991 SF4013191; Black
|
INT CH FIN CH DNK CH EST CH EUJW-91 FINW-92 PEACEMAKER'S BLACK DRAGON (M) 11/07/1990 SF3874890; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
|||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
|||||||
Willy Lee Black Lily (F) 02/10/1990 SF0679790; Black
|
Odin V D Steinhaeger Heide (M) 03/06/1987 SF0927589; Black
|
DEU CH JIMMY V D STEINHAGER HEIDE |
|||||
S'Toxi VD Steinhager Heide |
|||||||
Peacemaker's Blk Royal Rose (F) 10/26/1988 SF3015488; Black
|
FIN CH SWE CH PEACEMAKER'S BLACK ENDURO |
||||||
FIN CH FIXUS DOUBLE DESIGN |
|||||||
Maqui De Pichera (F) FIN3703003;
|
Bienhecho De Maloa (M) LOE1270088;
|
Chelines Getxo-Boy (M) LOE1176180;
|
Chelines Jokers Wild (M) LOE0595410; Black
|
AM CH JUBILEE'S JOKER'S WILD (M) 05/23/1986 RB075700; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET (M) 08/07/1980 RA649277; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON |
|
AM CH REGENCY'S ROSY GLOW |
|||||||
Jubilee's Ebony Tara (F) 06/24/1982 RA845379; Black
|
AM CH JEBEMA-HILL BLACK JAMMER |
||||||
Rob-Hil Ebony Belle |
|||||||
Heimark's Taking Chances (F) LOE0595121; Black
|
AM CH SANDCASTLE'S NIGHT MAGIC (M) 05/22/1988 RB219568; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS |
|||||
AM CH SANDCASTLE'S MAGIC V SOLE BAYE |
|||||||
Walters' Black Lsit (F) 11/04/1984 RA916674; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||||
Walters' Oso Black |
|||||||
Blida De Los Golfos (F) ;
|
ESP CH SUPER VAN DE HAVENSTAD (M) 02/02/1994 LOE633251; Black
|
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OCUS POCUS VAN DE HAVENSTAD (M) 09/08/1990 ; Black
|
Magic-Night Van De Havenstad |
||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN |
|||||||
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OPIUM VAN DE HAVENSTAD (F) ; Black
|
Magic Night Van De Havenstad |
||||||
Nancy Van De Havenstad |
|||||||
Trophy Van De Havenstad (F) 03/03/1995 LOE738524; Black
|
INT CH BEL CH FRA CH LUX CH NDL CH OCUS POCUS VAN DE HAVENSTAD (M) 09/08/1990 ; Black
|
Magic-Night Van De Havenstad |
|||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN |
|||||||
INT CH LUX CH NLD CH BEL CH WW91 MINI VAN DE HAVENSTAD (F) 09/03/1988 LOSH614990; Black
|
Walters' Black Thunder |
||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE |
|||||||
Ka De Maloa (F) LOE0964883;
|
Niger-Schnauzis De Pianola (M) LOE0595414;
|
||||||
Tana-Espadan (F) ;
|
|||||||
Yoco De Pichera (F) LOE1161148;
|
ESP CH PARRI DE PICHERA (M) LOE0852940; Black
|
ITA CH LUX CH ESP CH NIC-KO VAN DE HAVENSTAD (M) LOE0424638; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||
Walters' Oso Black |
|||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
||||||
Nancy V Achter de Hoven |
|||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS (M) 11/15/1984 RA9679735; Black
|
AM CH JEBEMA'S MIDNIGHT MAVERICK |
|||||
Rob-Hil Blaque Ni-Coal |
|||||||
Jebema's Midnight Mariah (F) 05/02/1983 RA866330; Black
|
AM CH JEBEMA-ROBHIL EBONY MARQUIS |
||||||
Kelly's Black Jebema Kirste |
|||||||
Nesca De Pichera (F) 06/01/1993 LOE0562182; Black
|
O'Happy Van De Havenstad (M) 04/04/1990 LOSH645358; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD |
||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL |
|||||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
||||||
Nancy V Achter de Hoven |
|||||||
Enigma De Pichera (F) 08/31/1991 LOE0476371; Black
|
ITA CH LUX CH ESP CH NIC-KO VAN DE HAVENSTAD (M) LOE0424638; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD |
|||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE |
|||||||
Quima De Pichera (F) 06/17/1988 LOE 0355475; Black
|
ESP CH SAMBO V D STEINHAGER HEIDE |
||||||
Ona V Rhedaer Tor |
|||||||
Zia De Pichera (F) ;
|
O'Happy Van De Havenstad (M) 04/04/1990 LOSH645358; Black
|
Magic Night Van De Havenstad (M) LOSH613949; Black
|
CIB FRA CH FIN CH SEW CH MAR CH NLD CH ITA CH BEL CH KRUMMEL VD HAVENSTAD (M) 11/18/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT |
|||
Hara V Cronsbach |
|||||||
INT CH FRA CH NLD CH BEL CH SKANSEN'S KALIFORNIA GIRL (F) 12/07/1986 RB090586; Black
|
Buchanan's Royal Traveler |
||||||
Skansen's Black Imitation |
|||||||
Nancy Van De Havenstad (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
|||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
|||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
||||||
Nagaika V Rattlerhof |
|||||||
Bruna De Pichera (F) ;
|
|||||||