Pedigree of:
INT CH SR CH HUN CH VDH CH POL CH CS CH CR CH TIP-TOP OFELIA Z HOFJARU (F) CMKU38379700; |
||||||
POL CH POL JCH GOODBEY AGAIN V D SPIKKE (M) 01/07/1997 PKR35011; Black
|
Gauner V D Spikke (M) 09/27/1991 NHSB1794564; Black
|
AM CH B-MAJER HARLEM NOCTURNE (M) RB048233; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS (M) 11/15/1984 RA9679735; Black
|
AM CH JEBEMA'S MIDNIGHT MAVERICK (M) 04/20/1983 RA829289; Black
|
Rob-Hil Mr Merlyn Black Magic (M) 06/24/1982 RA797749; Black
|
AM CH JEBEMA-HILL BLACK JAMMER |
Rob-Hil Ebony Belle |
||||||
Jebema's Black Aruba (F) RA678607; Black
|
AM CH VALHARRA'S MARCUS |
|||||
Kelly's KE Ebony Express |
||||||
Rob-Hil Blaque Ni-Coal (F) 06/17/1982 RA772500; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET (M) 08/07/1980 RA649277; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON |
||||
AM CH REGENCY'S ROSY GLOW |
||||||
Pfaff-Hills Black Cameo (F) 05/30/1978 RA482509; Black
|
Jebema's Black Be Nimble |
|||||
Bo-Nanza's Gwendolyn Kricket |
||||||
AM CH B-MAJER NOCTURNE (F) 11/06/1982 RA796034; Salt & Pepper
|
AM CH B-MAJER KING OF SWING (M) 01/22/1982 RA735927; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET (M) 08/07/1980 RA649277; Salt & Pepper
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON |
|||
AM CH REGENCY'S ROSY GLOW |
||||||
AM CH B-MAJER BOLERO V KELVERCREST (F) 07/29/1979 RA533019; Salt & Pepper
|
AM CH FAIRFIELD'S FLYER OF HANSENHAUS |
|||||
B-Majer Mazurka |
||||||
AM CH ALWAYS HIGH STYLE (F) FCA4097; Salt & Pepper
|
AM CH FOTINAKES HIGH STYLE (M) ; Salt & Pepper
|
AM CH JANTZ A DYNAMIC CD |
||||
AM CH FOTINAKES TRINKETTE |
||||||
AM CH PLAYBOY'S SHADY LADY (F) ; Salt & Pepper
|
AM CH LANMARK'S PLAYBOY |
|||||
AM CH FANCWAY'S VOODOO DOLL |
||||||
Tulip V D Spikke (F) 01/07/1990 NHSB1684732; Black
|
Yoeri Bobo V Maifreste (M) NHSB1524559; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Wendy V H Hannieshonk (F) NHSB1427605; Black
|
NLD CH HISKE V ACHTER DE HOVEN (M) 07/06/1980 NHSB1214275; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
||||
Glory V Immenhort |
||||||
Aradja V D Puttershoef (F) NHSB1080916; Black
|
||||||
Judith V D Spikke (F) 08/07/1987 NHSB1556232; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK |
|||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY |
||||||
Yssel V D Barockstadt (F) PSZ61972 NHSB1400395; Black
|
Krambas V Winzerhausle (M) PSZ59760; Black
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE |
||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE |
||||||
DEU CH TAPSI V D BAROCKSTADT (F) PSZ60883; Black
|
Ischwas V Winzerhausle |
|||||
Hudelwisch V Winzerhausle |
||||||
Magic V D Spikke (F) 05/24/1992 NHSB1825320; Black
|
Nobleman Van De Havenstad (M) LOSH637328; Black
|
INT CH DNK CH LUSTIG VAN DE HAVENSTAD (M) 12/02/1987 LOSH605236; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
INT CH NANCY V D DRIE HARTEN (F) 09/25/1986 ; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER |
||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS |
||||||
Nancy V Achter de Hoven (F) NHSB1166467; Black
|
GBR CH LEROY ANFIGER |
|||||
Nagaika V Rattlerhof |
||||||
INT CH FRA CH FIN CH NLD CH ITA CH BEL CH JEBEMA'S BLACK DEBUTANTE (F) 12/09/1985 RB008206; Black
|
AM CH CAN CH SIBEHIL'S DARK SHADOWS (M) 11/15/1984 RA9679735; Black
|
AM CH JEBEMA'S MIDNIGHT MAVERICK (M) 04/20/1983 RA829289; Black
|
Rob-Hil Mr Merlyn Black Magic |
|||
Jebema's Black Aruba |
||||||
Rob-Hil Blaque Ni-Coal (F) 06/17/1982 RA772500; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET |
|||||
Pfaff-Hills Black Cameo |
||||||
Jebema's Midnight Mariah (F) 05/02/1983 RA866330; Black
|
AM CH JEBEMA-ROBHIL EBONY MARQUIS (M) 06/17/1982 RA793715; Black
|
AM CH REGENCY'S RIGHT ON TARGET |
||||
Pfaff-Hills Black Cameo |
||||||
Kelly's Black Jebema Kirste (F) 12/20/1978 RA520984; Black
|
Jebema's Black Be Nimble |
|||||
AM CH KELLY'S EBONY DYN-O-MITE |
||||||
Judith V D Spikke (F) 08/07/1987 NHSB1556232; Black
|
NLD CH BEL CH PEACEMAKER'S BLACK EMIGRANT (M) 05/25/1985 SF14066985; Black
|
INT CH FIN CH SWE CH LANDMARK'S BLACK RAIDER (M) 10/20/1983 RA851194; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Stuart's Gretchen |
||||||
FIN CH WALTERS' EBONY CHOPSTICKS (F) 05/04/1982 RA722689; Black
|
AM CH WALTERS' DAZZLING BLACK (M) 10/14/1978 RA463992; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
||||
Walters' Ebony Moontide |
||||||
FIN CH SWE CH REPORINTEEN DEISY (F) SF28772M85; Black
|
FIN MVA BOY V GYLDENLOVE |
|||||
FIN CH NOR CH WIGSANDS Z GABRIELLA |
||||||
Yssel V D Barockstadt (F) PSZ61972 NHSB1400395; Black
|
Krambas V Winzerhausle (M) PSZ59760; Black
|
LUX CH DEU CH EIGUCK V WINZERHAUSLE (M) PSZ57798; Black
|
||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE |
||||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE (F) PSK55641; Black
|
Lord V Bartel |
|||||
Nina V Syrgenstein |
||||||
DEU CH TAPSI V D BAROCKSTADT (F) PSZ60883; Black
|
Ischwas V Winzerhausle (M) PSZ59116; Black
|
INT CH AUT CH CHE CH DEU CH MICRO V PATTANAIRA |
||||
Eijeijei V Winzerhausle |
||||||
Hudelwisch V Winzerhausle (F) PSZ59043; Black
|
Izon V D Feuerhand |
|||||
INT CH DEU CH BABETTE V WINZERHEUSLE |
||||||
Suelen Moldau North (F) 12/07/1996 CKS34179497; Black
|
INT CH CZE CH LEEDOMAINE MINSTREL MAN OF MOLDAU (M) ; Black
|
CZE CH SKANSEN'S NISSEN OF CRAMEERSHA (M) 04/27/1989 KUSACF000155; Black
|
Skansen's Black Knut (M) 05/17/1986 RB054199; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
Skansen's Black Favorite (F) 04/22/1981 RA683024; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT (M) 11/25/1979 RA546005; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Trinket |
||||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL (F) 08/03/1978 S465994; Black
|
AM CH GOUGH'S BICENTENNIAL BLACK CDX |
|||||
AM CH KELLY'S CASSANDREA XAN |
||||||
Skansen's Black Imitation (F) 06/29/1984 RA899262; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
Skansen's Black Heide (F) 02/24/1983 RA819226; Black
|
Skansen's Black Faust (M) 04/22/1981 RA684611; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BANDIT |
||||
AM CH KELLY'S PEBWIN SENSATIONAL |
||||||
Skansen's Black Fay (F) 09/04/1981 RA691319; Black
|
||||||
ZAF CH SKANSEN'S MY FAIR LADY OF LEEDOMAINE (F) 05/25/1988 KUSACE000220; Black
|
Skansen's Alfie (M) 03/22/1987 RB174092; Black & Silver
|
AM CH BLACKHEATH'S PAGAN PURSUIT (M) 12/16/1985 RB027671 RL803586; Black & Silver
|
AM CH REPITITION'S MIRROR MAN CD (M) 05/05/1983 RA854161; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S WACO KID |
||
AM CH RO-SEAN'S MAIDEN WARRIOR |
||||||
Blackheath's Silver Slippers (F) 05/02/1983 RA809382; Black & Silver
|
AM CH ALJAMAR HOT ICE CD |
|||||
Gough's Frosty Love Song |
||||||
Windy Pines Crafty Lady P K (F) 12/03/1983 RA870074; Black & Silver
|
Sercatep's Boom Boom Of Rob-Hil (M) 04/27/1982 RA797551; Black & Silver
|
AM CH SERCATEP'S STRUT N PROUD |
||||
Pine Needles Sercatep Pride |
||||||
Windy Pines Black Jezabell (F) 01/20/1983 RA841750; Black
|
Rob-Hil Frosted Onyx |
|||||
Windy Pines Blackrush Miss |
||||||
Skansen's Jolanda (F) 06/16/1985 RM32727905 KUSARA976670; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE |
|||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Far Out Black Dot |
||||||
Schnuffy Schnopsnbourgh (F) 09/12/1982 RA771001; Black
|
Poppy Krups (M) 08/15/1979 RA708998; Salt & Pepper
|
Hoover's Major |
||||
Earl's Loving Babes |
||||||
Heidi Von Dittersgough (F) 05/13/1979 RA708979; Black
|
Ludwig Van Gough |
|||||
Tasha Von Dittersdorf |
||||||
ZAF CH SKANSEN'S MY FAIR LADY OF LEEDOMAINE (F) 05/25/1988 KUSACE000220; Black Breeder: Sylvia Hammarstrom Owner: Sylvia Hammarstrom
|
Skansen's Alfie (M) 03/22/1987 RB174092; Black & Silver
|
AM CH BLACKHEATH'S PAGAN PURSUIT (M) 12/16/1985 RB027671 RL803586; Black & Silver
|
AM CH REPITITION'S MIRROR MAN CD (M) 05/05/1983 RA854161; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S WACO KID (M) 02/21/1982 RA754024; Black & Silver
|
AM CH RAMPAGE'S KAT BURGLAR |
|
AM CH RAMPAGE'S EXPRESSION |
||||||
AM CH RO-SEAN'S MAIDEN WARRIOR (F) 12/26/1980 RA636556; Black & Silver
|
AM CH REPITITION'S REBEL WARRIOR |
|||||
Aljamar Fanny May |
||||||
Blackheath's Silver Slippers (F) 05/02/1983 RA809382; Black & Silver
|
AM CH ALJAMAR HOT ICE CD (M) 07/24/1979 RA544465; Black & Silver
|
Jo-Mar's Magic Marker CD |
||||
Aljamar Vanilla Frosting |
||||||
Gough's Frosty Love Song (F) 10/31/1981 RA711111; Black & Silver
|
Gough's Frosted Knight CD |
|||||
Mandy Of Zumbrota |
||||||
Windy Pines Crafty Lady P K (F) 12/03/1983 RA870074; Black & Silver
|
Sercatep's Boom Boom Of Rob-Hil (M) 04/27/1982 RA797551; Black & Silver
|
AM CH SERCATEP'S STRUT N PROUD (M) 04/17/1979 RA556623; Black & Silver
|
AM CH GLORY'S EAGER BEAVER |
|||
Sercatep's Kismet |
||||||
Pine Needles Sercatep Pride (F) 06/24/1979 RA469141; Black & Silver
|
AM CH CAN CH TAMMASHANN'S TOWN STRUTTER |
|||||
Pine Needles Buff Of Xenia |
||||||
Windy Pines Black Jezabell (F) 01/20/1983 RA841750; Black
|
Rob-Hil Frosted Onyx (M) 10/31/1981 RA721999; Black & Silver
|
|||||
Windy Pines Blackrush Miss (F) 09/21/1979 RA583113; Black
|
||||||
Skansen's Jolanda (F) 06/16/1985 RM32727905 KUSARA976670; Black
|
Walters' Black Thunder (M) 03/30/1983 RA797518; Black
|
AM CH LANDMARK'S BLACK N BLUE (M) 05/31/1982 AK44795 SBRA744795; Black
|
AM CH CAN CH SKYLINE'S BLUE SPRUCE (M) 11/19/1973 RA115014; Salt & Pepper
|
AM CH SKY ROCKET'S UPSWING |
||
AM CH SKYLINE'S SILVER LINING |
||||||
AM CH GRETCHEN'S BLACK TULIP (F) 06/26/1979 AK27832; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER |
|||||
Stuart's Gretchen |
||||||
Walters' Oso Black (F) 08/11/1979 RA525222; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK TOPPER (M) 04/15/1977 RA360881; Black
|
AM CH WALTERS' BLACK BONUS |
||||
Walters' Black Out |
||||||
Far Out Black Dot (F) 03/18/1976 AK79801835; Black
|
Walters' Black Coffee |
|||||
Walters' April Edition |
||||||
Schnuffy Schnopsnbourgh (F) 09/12/1982 RA771001; Black
|
Poppy Krups (M) 08/15/1979 RA708998; Salt & Pepper
|
Hoover's Major (M) 12/25/1974 ;
|
Hoover's Jim Dandy |
|||
Hoover's Marcella |
||||||
Earl's Loving Babes (F) 08/04/1976 RA319987; Salt & Pepper
|
Gamms' Gunthar |
|||||
Reeses |
||||||
Heidi Von Dittersgough (F) 05/13/1979 RA708979; Black
|
Ludwig Van Gough (M) 09/25/1976 RA376438; Black
|
Tammashann's Black Onyx |
||||
Tiffany De Bourbon |
||||||
Tasha Von Dittersdorf (F) 07/30/1978 RA500568; Black
|
Ludwig Van Gough |
|||||
Timber Topper Of Kornkreek |